Rahibe Anne Falola, yüksek lisansını Londra Üniversitesi’nde tamamladı. Nijerya Katolik Piskopaslar Konferansı’yla birlişte çalışan Falola, Nijerya Katolik Sekreterliği’nde Epikopal Komitesi Sekretereliği vazifesini yürütmektedir.

“Hizmet Hareketi’nin harika bir girişim olduğunu düşünüyorum. Çok uzaklarda, Türkiye’de bunu başlatan insanlara gerçekten minnettar olmalıyız. Hizmet Hareketi dinlerimizdeki farklılıklara rağmen, belki kültürlerimizdeki farklılıklara rağmen, aslında ne kadar ortak yönümüz olduğunu görmemizi sağlıyor. Bizi birbirimize bağlayan şey insanlık. Bu duyguyla birçok şeyi başarabiliriz, birlikte birçok şey yapabiliriz.”

“İnsanlar bireysel olma, paraya daha çok önem verme eğilimindeler. Ama samimi insanların başkalarının mutlu ve iyi olduğunu görmek için böyle işler yaptığını görünce artık Hareket’in gerçek olduğuna inanıyorum. rol yapıyor ya da başka şeyler düşünüyor değiller. Bence samimiler. Hz. Peygamber’in öğretilerinden motivasyonla insanlığa yardım etmeye çalışıyorlar.”

“Hizmet Hareketi insanî bir organizasyon ve sadece Allah’ın mükemmel olduğuna inanıyorum. Ama insanî limitler dâhilinde bana göre Hizmet Hareketi mükemmele yakın. Çünkü insanlara karşı samimi bir sevgi görüyorum. Ve daha önce söylediğim gibi özellikle Nijerya’daki Müslümanlarla daha yakından çalışmalarını isterim çünkü kutsal kitapları yıkım yerine yapım perspektifiyle okumayı öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum.”