Rahibe Anne Falola, yüksek lisansını Londra Üniversitesi’nde tamamladı. Nijerya Katolik Piskopaslar Konferansı’yla birlişte çalışan Falola, Nijerya Katolik Sekreterliği’nde Epikopal Komitesi Sekretereliği vazifesini yürütmektedir.

“Sayın Gülen’in birçok kitabını okudum ve bu kitapların ilham verici olduğunu düşünüyorum. Aynı dini paylaşmıyoruz ama diğer insanlara yakın olma fikrinin dünyanın her yerindeki herkese ilham olabileceğine inanıyorum. İnsanları nerede olurlarsa olsunlar Sayın Gülen’in kitaplarını okumaya ve onun yaptığı gibi paylaşmaya, çevrelerindeki insanların hayatlarını zenginleştirip daha iyi hale getirmeye yardım etmeye teşvik ediyorum. ”

“Gerçekten Hizmet Hareketi’nin dünyaya özellikle de İslam’a verilmiş harika bir hediye olduğunu düşünüyorum. Çünkü bazen İslam’ı sadece şiddetin olduğu yerlerde duyuyoruz. Hizmet ise İslam’ın çok güzel bir yüzü. Birçoğumuzun Hz. Peygamber’in öğretilerine hayran olmasını sağlıyor.’’

“Hizmet Hareketi mensubu kadın ve erkeklerin dindar insanlar olduklarını ve derneklerinin Hz. Peygamber’in öğretileri üzerine kurulu olduğunu görebiliyorsunuz ama hiçbir şekilde insanları kendi inandıklarına inanmaya zorlamıyorlar. Bunun yerine inandıklarını başkalarıyla paylaşıyorlar, bu da onlara daha fazla saygı duymamızı sağlıyor. ”