Steve Farley Arizona Eyalet Senatörü ve Demokrat Parti üyesidir. 2006’da Arizona Temsilciler Meclisi’ne ve 2012’de Arizona Senatosu’na seçilmiştir. Etik, finans, çevre ve ulaştırma komitelerinde görev yapmaktadır. Lisans eğitimini Williams College’ta Siyaset Bilimi alanında tamamlamıştır.

“Hizmet Hareketi mensupları Türkiye için harika birer elçi. Aynı zamanda genel anlamda insanlık için de harika elçiler. Tanıdığım kişiler çok sıcak, çok dost canlısı, farklı dinlere ve inançlara karşı çok kabul edici insanlardı ve bu türden insanlar dünyanın şu anda ihtiyaç duyduğu insanlar. Dünyayı eğittikçe, dünyada daha fazla barışa ulaşacağımızı anlayan insanlar…”

“Sayın Gülen’in harika bir vizyon insanı olduğu çok açık. Ve bir düşünür olarak aynı zamanda gerçek bir cesarete de sahip. Sadece teorik dünyada değil, aynı zamanda da gerçek dünyada, uygulanabilir dünyada da yer alıyor. İnsanların öğrenmesinin öneminden, dünyanın gerçekte nasıl işlediğinden ve birbirimizle savaşa girmek yerine konuşmamız gerektiği gibi şeylerden bahsediyor.”

“Sadece; “Merhaba, biz geldik, bunları yapıyoruz.” demekten ibaret değiller. “Merhaba, biz geldik, sizin hakkınızda bir şeyler öğrenmek isteriz.” diyorlar ve bu çok güçlü bir fark. Gelip, karşı tarafı anlamayı, onların önceliklerini, geleneklerinin ne olduğunu, kültürlerinin ne olduğunu öğrenmeyi isteyerek saygı gösterdiğinizde gerçekten bir konuşma kapısı açılmış oluyor. Sadece “İşte biz buyuz, bu yüzden burada olmak istiyoruz.” Demekten öteye geçmiş oluyorsunuz. Bu çok güçlü bir şey.”