Prof. Dr. Jibril Dahiru Amin Nijerya Federal Üniversitesi Rektörüdür. Rektör Yardımcıları Komitesi Eski Başkanıdır. Nijerya Veterinerlik Konseyi’nin seçilmiş üyesidir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Londra Üniversitesi Royal Veterinerlik Fakültesi’nde tamamlamış ve veterinerlik mesleğine katkıları dolayısıyla 2006’da Yılın Devlet Çalışanı ödülünü almıştır.

“Hizmet Hareketi, Hareket’in amaçlarına ve İslam’ın amaçlarına çok bağlı insanlardan oluşuyor. Çok gayretli, çok sosyal, çok arkadaş canlısı insanlar ve birçok açıdan yaşadıkları topluma yardımları dokunuyor. Kesinlikle beraber yaşayabileceğiniz ve etkileşim içinde bulunabileceğiniz en iyi insanlardan.”

“Sayın Gülen dikkate değer bir beyefendi. Vizyon sahibi bir beyefendi. Dünyanın birçok yerinde okullar kurma, hayatın diğer yönlerine ek olarak, Hizmet Hareketi’nin en önemli kısımlarından biri olan eğitim faaliyetlerinde bulunma fikirlerini geliştirmiş olması onu bugün yaşayan en etkili insanlardan biri yapıyor.”

“Kesinlikle inanıyorum ki, özellikle bu modern zamanlarda, Hizmet Hareketi insanlara İslam’ın doğru versiyonunu, gerçek versiyonunu gösteriyor. Suriye, İran, Libya gibi ülkelerde gördüklerimizin aksini gösteriyor. Burada Nijerya’da da Boko Haram var. Hizmet Hareketi bunların tam zıttı. Ve İslam’ı gerçekten temsil edenler de onlar. Kendini düşünmeden hizmet etmek, herkesi, diğerlerini sevmek, barış ve özellikle daha az şanslı insanlara yardım etmeleri ve saire çok önemli. Ve hepsinin üstünde de eğitimdeki rolleri var.”