Chris Heavner Clemson Üniversitesi Kampüs Rahibi ve Amerika Evanjelik Lüteryen Kilisesi Rahibidir. İlahiyat yüksek lisansını Chicago Lüteryen Teoloji Enstitüsü’nde tamamlamıştır. Clemson Üniversitesi’nde, beyaz ve siyahi öğrenciler arasında işbirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmıştır.

“Clemson’da tanıdığım yüksek lisans öğrencileri bana, bir okulun sadece bilgi öğreten bir yer olmaktan çok, oluşumla da ilgilenmesinin önemini gösterdi. Yetişkinliğin ve sorumlu dünya vatandaşlığının oluşumu. Tekrar ifade edeyim, Hizmet ve Hizmet okullarıyla edindiğim tecrübeler, bu işlerin çok güzel yapılmış işler olduğu yönünde. Tanıma ve selamlama fırsatı bulduğum genç adamların ve kadınların hayatlarında kesinlikle çok iyi işler başarmışlar.”

“Hizmet’in arkasında, Sayın Gülen’in arkasında bir komplo varsa benimle konuşan insanların son derece iyi eğitilmiş olmaları gerekiyor. Aksi takdirde Hizmet’i kendi hayatlarında nasıl yaşadıklarına dair belirli konularda değişken cevaplar vermelerine rağmen, prensipler anlamında birbirleriyle uyumlu cevaplar verebileceklerine inanmıyorum.”

“Hizmet, ortak iyiliği teşvik edebilmek için yapabilecekleri her şeyi yapmaya çalışan endişeli bireylerden oluşmuş bir hareket … İslam’ın hizmet etmememizin gerekliliği, komşularımızın, özellikle de ciddi ihtiyaç halinde olan komşularımızın yardımına koşmamızın gerekliliği yönündeki ısrarlarını yansıtmaya çalışan bir hareket…”