Carole Hayes Greenville-South Carolina’da Hayes Hukuk Firması’nda avukattır. George Mason Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Memphis State Üniversitesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Kişisel Yaralanma Hukuku, İşçi Tazminatı ve Sosyal Güvenlikte Engellilik alanlarında 25 yıllık tecrübe sahibidir.

“Hizmet Hareketi ile yakınlaşmak, zihninizi açıyor ve diğer insanların inançlarına karşı daha kabul edici bir hale gelmenizi sağlıyor. Hareket’in amacı insanları kendi bakış açılarına göre dönüştürmek ya da birinin siyasi, dinî görüşlerini değiştirmek gibi bir şey değil. Hareket kendinizi anlamanızı, sonrasında diğer tüm insanların felsefelerini, siyasi görüşlerini, dinlerini ve diğer tüm düşüncelerini, inançlarını anlayabilmenizi sağlamaya çalışıyor.”

“Kısaca söylemek gerekirse, Hizmet Hareketi’nin İslam’ı temsil ettiğine inanıyorum. Çünkü ikisi de ilk olarak sevgi ve kabullenme üzerine kurulmuşlar. Hareket’in felsefesi, İslam’ın öğretileriyle ve İslamî düşüncelerle çok uyumlu. Birbirleriyle çok uyumlu olduklarını düşünüyorum. Ayrıca İslamî hareketin Katoliklik gibi diğer birçok dinle ve inançla benzediği kanaatindeyim. Bunların hepsi aslında bana göre hangi noktadan geldiğinizden bağımsız olarak aslında hepimizin çok benzer olduğumuzu gösteriyor.”

“Başlangıçta, Hizmet Hareketi bana tanıtıldığında ya da Türkiye’ye davet edildiğimde şüphelerim vardı. Kafam karışıktı. Hareket’in ve insanların daha iyi bir dünyanın eksikliğini hissedip, dünyayı daha iyi bir yer yapmak için bu kadar istekli, bu kadar iyi olabileceklerine gerçekten inanamıyordum. Ama kendileriyle tanışıp vakit geçirdikten sonra gerçekten beni hücrelerime kadar etkilediler. Günlük anlamda hareketlerimi ve düşünce şeklimi değiştirdiler. Bu çok derin bir şey, çok derin.”