Richard Webb Southern Üniversitesi-Baton Rouge’da Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi Profesörü ve eski Dekanıdır. Müzikoloji doktorasını Cincinnatı Üniversitesi’nde yapmıştır. Amerikan Orgcular Locası’nın San Francisco, Franklin ve Baton Rouge şubelerinin başkanlığını yapan Prof. Dr. Webb, Amerika, İngiltere ve İspanya’da bir çok solo ve orkestralarda misafir sanatçı olarak konserler vermiştir.

“Türkiye’ye ilk gittiğimizde Hizmet’in yardım faaliyetleri beni ve eşimi baş döndürücü bir derece etkiledi ve Amerika’ya döndüğümüzde buradaki faaliyetlere çeşitli şekillerde katılmamızı ve yardım etmemimizi sağladı.”

“Kimse Yok Mu orada biri var mı anlamında sorulan bir soru ve bu soruyu söylerken bile gözlerimin dolmasına engel olamıyorum. Çünkü bu soru insanın gözünde ihtiyaç içinde olan ve ihtiyacı karşılanamamış birini canlandırıyor. Birisi size büyük bir üzüntü içinde bakıyor, yardımınızı istiyor, “bana yardım edebilecek kimse yok mu?” diye soruyor. Evet, binlerce kişi var ama nasıl harekete geçebilirler? İçlerinden ilham alıp, dışardan bağlantılı olurlarsa daimi bir şekilde harekete geçebilirler. Hareket’in yaptığı şey de bu.”

“Hizmet hakkında derinlemesine araştırma yapılmış gazeteci yazıları, televizyon programları ulaşılabilir durumda. Bunlar sayesinde Hizmet’in sorumluluğu bu kadar geniş bir katılım nasıl paylaştırdığı, yardımların büyük bir bölümünün bireylerden, direk olarak, ihtiyaç içinde ellerini uzatıp yüzlerine bakarak “Kimse Yok Mu?” diye soran küçük gruplara ulaştığını ve insanların bu yardımları yapabilmek için nasıl öne atıldıklarını doğrulamak mümkün. Bunun küresel anlamda birçok örneği var.”