Roxanne Stoehr Southeastern Louisiana Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları Bölümü’nde öğretim üyesidir. Southeastern Louisiana Üniversitesi’nde Liderlikte Farkındalık Komitesi eş-direktörüdür. Araştırma alanları arasında iletişim bilimleri ile dil ve konuşma bozuklukları bulunmaktadır. Dekanlık tarafından verilen Yenilikçi Eğitimci Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül almıştır.

“Hizmet’in son derece yenilikçi, açık fikirli ve merhametli bir hareket olduğunu düşünüyorum. Tanıştığım insanlar her zaman şefkatli, sıcak ve gerçekten sevecen insanlardı. Öğrendiğim her şey benim için çok pozitif şeylerdi. Anladığım kadarıyla dünyanın her yerinde birçok iyi iş yapan çok güçlü bir organizasyon. Hizmet Hareketi gözlerimi açtı ve İslam ve Türkiye hakkında çok fazla şey öğrenmeme yardım etti.”

“Bana öyle geliyor ki, Sayın Fethullah Gülen şu an dünyadaki en zeki ve en akıllı otoritelerden biri. O İslam’ın ılımlı ve şefkatli sesi. Kendimi bir Hıristiyan olarak nitelendiriyorum ama Sayın Fethullah Gülen’in okuduğum bütün eserlerinde söylenenleri anlayabiliyorum. İslam’ın tek gerçek din olduğunu ya da İslam’a inanmamamnızın bir sorun olduğunu hissettiren hiçbir şey okumadım. Bir Hıristiyan olsam da söylediklerini anlayabiliyorum.”

“Hizmet Hareketi’nin ve Fethullah Gülen’in kendisinin İslam’ın ılımlı ve merhametli yüzünü temsil ettiklerini düşünüyorum. İslam ve Müslümanlarla ilgili insanların kafası oldukça karışık…Artık Hizmet Hareketi sayesinde birçok Müslümanla tanışmış bulunuyorum ve benim için onlar İslam’ın yüzü konumundalar. Hepsi merhametli, sevecen, kapsayıcı ve insanları destekleyen kişiler.”