Prof. Dr. Jean Farish yazar ve rehabilitasyon danışmanıdır. Jackson State Üniversitesi’nde Okulu, Toplum ve Rehabilitasyon Danışmanlığı Bölümü Eski Başkanıdır. “Yuvaya Uzun Yolculuk” adli kitabı, 2014 Dönüşümcü Yazarlar Yarışması’nda ödül kazanmıştır. Southern İllinois Üniversitesi-Çarbondale’de Rehabilitasyon alanında doktora yapan Prof. Farish, Diyalog Mississippi Enstitüsü tarafından yürütülen Kişisel Gelişim Projesi’nin Direktörüdür.

“Hizmet Hareketi sosyal adalet, dünya barışı ve uyum gibi konularda çalışmalar yapıyor. Bir halk hareketi olan bu hareketin topluma hizmet edebilmek, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere hizmet edebilmek için uluslararası kaynakları mobilize edebilme kapasitesinden ciddi şekilde ilham aldım. Hizmet fedakar bir toplum hizmeti temelinde faaliyet gösteriyor ve sosyal bilinci savunuyor. Gerçek diyalog ve evrensel ortak değerler üzerinden medeniyetler arasında küresel bir işbirliği platformu görevi görüyor.”

“Sayın Gülen hayranlık uyandıran, dünyaca ünlü bir alim, üretken bir yazar ve ilahî bir mesajın taşıyıcısı. Yenilikçi düşünceleri sayesinde Hizmet Hareketi’ni hayata geçirdi. Dünya barışı için çalışan modern liderler sıralamasına girdi. Sayın Gülen felsefi inançları, manevi gelişimi, entelektüel birikimi, inançları ve değerleriyle insanların kalplerini ve zihinlerini dönüştürdü.”

“Hizmet Hareketi’nin temelinde din ve inanç var. Barış içinde beraber yaşamayı, demokrasiyi, düşünce özgürlüğünü ve eğitim arayışını destekliyor. Toplumun tüm kısımlarında şiddeti ve insanlara baskı uygulanmasını kınıyor. Hizmet Hareketi gerçek diyalog ve evrensel ortak değerlerden ortaya çıkan işbirliği sayesinde medeniyetler inşa ediyor. Benim gözlemlerime göre Hareket’in bir parçası olan insanlar ve Hareket’in liderleri gerçekten anlattıkları şeyleri hayata geçiriyor ve yaşıyor.”