Jane E Mauldin Unitarian Üniversalist Kilisesi Papazı ve Touro İnfirmary Hastanesi’nde din görevlisidir. Kilisesinde çeşitli liderlik pozisyonlarında görev yaptımıştır. Doktorasını Chicago’da Meadville /Lombard Teoloji Enstitüsü’nde tamamlayan Dr. Mauldin, 1982’de Papaz ünvanını almış ve göreve başlamıştır.

“Hizmet beni farklılıklarla derin, yoğun ve dürüst bir diyaloga ve özellikle karşılıklı anlayışa davet etti. Dinî geleneğimiz ne olursa olsun, eğer bizi birbirimizi sevmeye davet eden bir Allah’tan ilham almışsak çok ortak noktamız ve birlikte yapabileceğimiz çok şey var demektir. Farklı sözlerle dua ediyor olabiliriz ama eğer Allah bizleri birbirimizi sevmeye davet ediyorsa bu durumda siz ve benim paylaşacağımız çok şey var demektir.”

“Hizmet’in yardım faaliyetlerinden ve dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmasından çok etkilendim. Nerede olursa olsun afetlere hemen cevap vermeleri çok etkileyici. Etnik kökene ya da sıkıntı yaşayan insanların dinine bakmadan, sadece ihtiyaca odaklanıyorlar. Derin, insanî ihtiyaca odaklanıyor. Hizmet’in insanları kendine bağlamaya çalışmadan yardım yapmaya odaklanmasını tamamen destekliyor ve alkışlıyorum.”

“ Her yıl, kendi ailelerinden ciddi şekilde fedakarlık yaparak, eğitim projelerini, yardım projelerini, diyalogu desteklemek için, dinlerarası anlayışı desteklemek için çok daha fazla oranda para veriyorlar…Odadaki kadınlara ve erkeklere bakıp “Söyler misiniz bunları neden yapıyorsunuz? Neden bu kadar çok veriyorsunuz? Neden bu kadar çok şey yapıyorsunuz?” diye sordum. Bir an bile tereddüt etmeden odadaki üç erkek aynı anda, “Sevgi için yapıyoruz.” dediler. Şaşkına dönmüştüm. Şoka uğramıştım. Şu an o anı hatırlamak bile gözlerimi dolduruyor.”