Catherine B. Eustis İngilizce öğretmenidir. Loyola Üniversitesi’nde gazetecilik lisans eğitimi almıştır. Times Picayüne-New Orleans gazetesinde bir süre çalışmıştır. New Orleans Dış İlişkiler Vakfı’na başkanlık yapan Eustis, bir dinler ve kültürlerarası diyalog organizasyonu olan Atlas Vakfı’nın kurucu üyesidir.

“Bence Hocaefendi’nin eğitim, dinlerarası diyalog ve ayrıca insanlara hizmet etme konularında verdiği ilham Hizmet’in güzel bir tarafı. Ve Hizmet’in Hocaefendi’nin örneğini, onun yolunu takip etmeye devam ettiğini düşünüyorum. Sadece başka dini inançların liderleriyle diyalogu başlatması bile çok önemli. Muhtemelen Sayın Gülen bunu ilk yaptığında çok radikal bir şeydi ama o bu adımı atacak cesarete sahipti. Dolayısıyla bunun çok ilham verici olduğunu düşünüyorum.”

“Benim için Hizmet Hareketi İslam’ın özünü temsil ediyor. Birçok farklı ülkeden Hizmet’in amaçlarına adanmış Müslümanlarla çalışma imkanım oldu. Hareket’in İslam’ı en iyi temsil ettiği konunun hizmet etmek ve insanları önemsemek olduğunu düşünüyorum. İnsanları eğitmek, onları bir araya getirmek ve birbirimizi daha iyi anlamaya çalışmak, farklılıklara saygı gösterirken aynı zamanda da ortak bir zemin bulmaya çalışmak…”

“Bazen Hizmet gerçekten gerçek olamayacak kadar güzel gibi geliyor. Ama bunu diyenlerin gelip bize katılmalarını istiyorum. Gelin ve bizimle faaliyetler yapın. Gelin ve amacımızın ne olduğunu görün. Kendileri de birer katılımcı oluncaya kadar Hizmet Hareketi’nin güzelliğine inanmayacaklar. Kendi adıma söyleyebilirim ki, benim dünyamı, bakış açımı, her şeyimi genişletti. Her zaman yabancı ülkelere, farklı kültürlere ve farklı inançlara ilgim vardı. Hizmet sayesinde onlar hakkında bir şeyler öğrenmekle kalmadım aynı zamanda kendim hakkında da birçok şey öğrendim.”