Peder Emile Noel New Orleans Başpiskoposluğu Rahibidir. Aziz İsa Kilisesi’nin dini eğitimi direktörü olarak görev yapmıştır. Loyola Üniversitesi-New Orleans’ta dünya dinleri üzerine dersler vermekte olan Emile, South Alabama Üniversitesi’nde fizik eğitimi almış ve NASA ve Marshall Uzay Merkezleri’nde çalışmıştır.

“Modern zamanlarda, Sayın Fethullah Gülen’in Hizmet Hareketi’nde tüm farklı geleneklerden ve kültürlerden insanlar sevgi dolu iyiliğe katılmaya, birbirlerine saygı duymaya ve gerçek yardım faaliyetlerine davet ediliyor. Bu yüzden hizmet insanların sevgisinde tecelli etmiş Allah sevgisidir. Ve dünyayı kurtaran şey de hizmettir.”

“Dünyanın her yerinde dinlerarası diyalog adına güçlü çalışmalar, tüm geleneklerden ve inançsız insanlara yardım etmek, kendi hayatlarından, kendi hayatları için kilit olan bir yönden, dinî inançlarından bakarak insanların iyiliğini keşfetmek… Bence Hizmet Hareketi’nin dinlerarası diyalogu seçkin ve eşsiz bir iş.”

“Hizmet sevgiden bahsediyor, insanlara ulaşmaktan bahsediyor. Bunları sadece konuşmakla kalmıyor aynı zamanda hayata da geçiriyor. Hizmet’i tüm dünyada aktif bir şekilde ihtiyaç içindeki insanlara yardım ederken görüyoruz. İnsanların yapılmaya davet edildiği ve sevginin gerektirdiği şey bu.”