Robert Mann Louisiana State Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı ve Profesörüdür. Louısına State Üniversitesi Reily Medya ve Kamu İşleri Merkezi Direktörüdür. Louisiana Valisi Kathleen Blanco’nun iletişim müdürü olarak görev yapmıştır. California State Üniversitesi-Domiguez Hills’de Beşeri Bilimler alanında master yapan Mann, New Orleans Times gazetesinde siyaset alanında köşe yazıları yazmaktadır.

“Bu dünyada Sayın Gülen gibi insanlara ihtiyacımız var. Farklı dinlerden insanların bir araya gelip konuşmasını, birbirlerini daha derin bir şekilde tanımasını teşvik eden daha çok insan olmalı. Kendisinin yaptığı en büyük katkılardan birinin de bu olduğunu düşünüyorum; insanları sıradan sohbetlerden çok daha derin bir şekilde bir araya getiriyor.”

“Hizmet Hareketi’nin birçok şey başardığını düşünüyorum. Tek bir şeyi seçip ondan bahsetmek çok zor. Ama sanırım benim için en önemlisi dinlerarası diyalog. Kültür köprüleri inşa ederek, farklı dinlerden, farklı altyapılara sahip insanları birbirleriyle konuşmaya, birbirlerini derin ve neredeyse manevi bir şekilde tanımaya teşvik ediyorlar.”

“Hizmet okulları iyi okullar ve gerçekten çok iyi çalışıyorlar ama Türkiye’de ziyaret ettiklerim harika yerlerdi. Öğretmenlerle, öğrencilerle tanıştım, her gittiğimiz şehirde yöneticilerle tanıştım. Ve bu okullar gördüğüm en iyi okullardan oldukları için beni çok etkilediler. Kesinlikle olağanüstü imkanları var. İyi bir şekilde fonlanmışlar, kendilerini eğitime adamış harika öğretmenleri var ve Hizmet olmasa bu kalitede bir eğitime sahip olamayacak genç insanlara imkanlar sunuyorlar.”