Eve Levin Kansas Üniversitesi Tarih Bölümü’nde Profesördür. Modernite öncesi Rusya ve Doğu Avrupa konusunda uzman olan Levin, Rus ve Hıristiyanlık tarihleri üzerine dersler vermektedir. Doktorasını Indiana Üniversitesi’nden almıştır. 2012 yılında Liberal Sanatlar ve Bilimler Fakültesi’nden Lisansüstü Danışmanlık Ödülü almıştır.

“Hizmet Hareketi’nin İslam’ın en güzel tarafını temsil ettiğini düşünüyorum. İslam’ın en barışçıl, en yardımsever, en sosyal olarak gelişmeye açık yönlerini temsil ediyorlar. Bence Hareket’in barışı ve barışçıl yollardan adaleti savunuyor olması İslam’ın çok önemli bir yönü. Ve tabii ki, Hizmet Hareketi özellikle Türkiye’de ama aynı zamanda tüm dünyada, farklı zamanlarda ihtiyaç içinde olan insanlar için de birçok iyilik yapıyor.”

“Eserlerinden okuduğum kadarıyla Sayın Fethullah Gülen’in çok ilginç fikirleri var. Özellikle modern dünyayla uyum içinde, barışı, eşitliği, adaleti ve dünyada özgürlüğü teşvik eden bir İslam formunu savunmasını seviyorum. Ve İslamî hareketlerden Sayın Fethullah Gülen ve diğerleri uzun bir zamandır söylüyor olsalar da, bu sesin birçok Amerikalının duymadığı türden bir ses olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’deyken gördüğüm kadarıyla Hizmet’in yardım faaliyetlerinin ne kadar organize ve ne kadar modern olduklarından çok etkilenmiştim. Ama bundan daha çok, Hizmet’e bağlı yardım kuruluşunun Amerika’da Doğu kıyısında yaşanan Sandy kasırgasındaki büyük yıkımda yardımcı olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. Biz Amerikalılar, sıklıkla bizim diğer ülkelere nasıl yardım ettiğimizi düşünürüz. Bence bizim de diğer ülkelerden yardım alıyor olmamız çok güzel.”