Dennis Davis HMC/CAH Konsolide adlı şirketin Baş Hukuk Müşaviridir. 1972-2008 yılları arasında avukat olarak çalışan Davis, Kansas City’de bulunan bazı şirketlere genel hukuk danışmanlığı yapmıştır. Tıbbi hata davaları, gayrimenkul geliştirme, iş sözleşmesi müzakereleri konularında tecrübelidir.

“İnsanlığın ortak iyiliğine katkısı açısından, Hizmet Hareketi’yle olan iletişimimde gözlemlediklerim içinde beni en çok çeken şey, bu kadar bölünmüş, bu kadar hoşgörüsüz bir halde olan dünyada, ırklardan, dinlerden, yaşanılan yerlerden bağımsız olarak herkese kabul edici ve hoşgörülü olmaya çalışıyor olmaları. Bu fikrin bugün içinde yaşadığımız dünyada kesinlikle çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

“Hizmet Hareketi’nden insanları tanımadan önce, İslam ile münasebetim çok, çok azdı. Ancak Hizmet mensuplarını tanır tanımaz kendilerinin dindar insanlar olduklarını anladım. Ama bu benim için ya da benimle aynı dönemde Hizmetten insanlarla tanışan insanlar için rahatsız edici bir şekilde değildi. Ve bana öyle geliyor ki, eğer İslam dünyasından, Batı dünyasına, Hıristiyan, Musevi ve hatta Budist dünyasına ulaşabilecek elçiler arıyorsanız, Hareket mensuplarından daha iyi elçiler bulamazsınız. Hizmet Hareketi vesilesiyle tanıştığım insanların hoşgörülü fikirlerinden dolayı bu şekilde düşünüyorum.”

“Tamamen açık sözlü olmak gerekirse, ben de Hizmet Hareketi’nden insanlarla tanışmaya başladığımda, “Bir dakika, bu insanlar gerçek olamayacak kadar iyi. Her zaman bu kadar adanmış ve yardıma hazır olmalarının imkanı yok.” diye düşünmüştüm. Ve biraz şüpheci bir insan olduğum için, belki gerçek yüzlerinin görünebileceği olaylar aramaya başladım. Ama hiçbir zaman böyle bir şey görmedim. Hizmet’in, Hareket’e mensup insanların adanmışlık seviyeleri ve gerçekten yaptıkları işlerden zevk almaları benim için oldukça ilham verici ve alışılmışın dışında. Bu yüzden adanmışlıklarından ve samimiyetlerinden çok etkilendim.”