Patricia Arias ABD Latin Ticaret Odası Dış İlişkiler Direktörüdür. Sorumlulukları arasında hükümet ilişkileri, kurumsal gelişme ve iş geliştirme bulunmaktadır. 30 yılı aşkın süredir yerel, ulusal ve uluslar arası düzeyde ekonomik kalkınma alanında çalışmakta olan Arias, Miami Medya ve Film Pazarı’nın kurucusu ve yapımcısıdır. 2007 yılında Miami Dünya Ticaret Merkezi tarafından Yılın Uluslararası İş Kadını seçilmiştir.

“Sayın Fethullah Gülen özgürlüğü, hoş görüyü ve diyalogu teşvik eden bir imam. Batı ile ilgili, diğer dinler ve diğer felsefeler konusundaki görüşleri çok özgürlükçü. Bu yüzden kendisinin iyi bir güç olduğuna kuvvetle inanıyorum. Aslinda iyi bir güçten ziyade iyiliğe sevk eden bir güç diyebilirim. Bu karışık zamanlarda Gülen’in, olumlu bir etkisinin düşünüyorum ve savunduğu birçok şeyi beğeniyorum.”

“Hareket İslam’ın güzel bir yüzü, iyi bir savunucusu. Özellikle, radikallikle ve kendilerini tanımladıkları adıyla İslamî radikallikle, mücadele edebilmek için, ülkeler arası koalisyonlar kurarken, Hizmet Hareketi’de hoşgörü ve güzellik hareketi olarak öne çıkıyor. Ve benim gibi insanlara İslam’da güzellikler olduğunu gösteriyor. İslam’ın içinde de, Hıristiyanlıkta olduğu gibi, Musevilikte olduğu gibi çok fazla güzel şey var.”

“Hizmet, Hıristiyanların, Musevilerin ve Müslümanların beraber çalışabildiği ve ortak yönlerimizi tartışabildiği İbrahimî bir toplum, yanlış düşünüyorsam düzeltin, İbrahimî bir toplum oluşturuyor. Bunun sonrasında, gidip her grupta var olan nefreti durdurabiliriz. Güçlü olmak zorundayız çünkü böylelükle radikallikle mücadele edebiliriz.”