Gustavo G. Godoy Hispanik Amerikalılara yönelik bir dergi olan Vista’nın Genel Yayın Yönetmeni ve yayıncısıdır. Amerika ve İspanyolca yayın yapan televizyonlarda sayısız görevlerde bulunan Godoy, televizyon sektöründe 50 yılı aşkın çalışmaları dolayısıyla 2013 ŞunCoast Altın Daire Ödülü’ne layık görüldü ve dört kez Şuncoast Emmy Ödülü’nü almıştır. Birçok profesyonel ve toplumsal organizasyonda aktif rol almaktadır.

“Hizmet’in insanlar arasında iletişimi sağlayan, dünyayla iletişimi sağlayan, barışçıl, eğitime önem veren, çok farklı noktalardan, farklı dinlerden, farklı siyasi görüşlerden gelen insanları bir araya getiren bir hareket olduğunu düşünüyorum. Kendi milletleri ve tüm dünya için yapılabileceklerin en iyisini yapan, bağlılık oluşturan bir hareket.”

“Kanaatimce, Hizmet Hareketi İslam’ı dünyadaki birçok insanın İslam hakkındaki görüşlerinin zıttı şeklinde temsil ediyor. Yaşanan değişimler yönünden temsil ediyor. Benim için İslam, ya da bildiğim kadarıyla İslam, barışçıl, toplum odaklı bir din. Her şeyin üstünde barışçıl. Bunun dışındaki tüm duruşlar İslam’a zıt. Ve bence bu hareket sadece Türkiye için değil, aynı zamanda dünya için de harika bir gelecek inşa ediyor.”

“Hizmet eğitime önem veriyor ve insanî yardımlar yapıyor. Yani Hareket’in sağlık kuruluşları olan yerlerden bazılarında, belki Türkiye’nin bile bazı yerlerinde o kalitede başka kuruluşlar yok. Bu kuruluşlara ihtiyacı olan çok fazla insan var. Daha fazla eğitime ihtiyaç duyan birçok insan var. Türkiye’ye son gittiğimizde gördük ki, sınırda yüzlerce, belki binlerce çocuk, yetim var. Bu çocuklar eğitim alıyorlar, gıda yardımı alıyorlar ve bir gelecek alıyorlar. Bu benim için Hareket’in yaptığı en önemli şey.”