Marcos Regalado Aidant Enterprises adlı uluslarası iş geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir danışmanlık şirketinin Başkanı ve CEO’sudur. Miami-Dade Bölgesi İnsan Hakları Komisyonu Eski Müdürü ve Ayrımcılık Karşıtı İspanyol Amerikan Ligi’nin Başkanıdır. Florida Uluslararası Üniversitesi Siyaset Bilimi / Uluslararası İlişkiler mezunu olan Regalado, Ana G. Mendez Üniversitesi Güney Florida Kampüsü Danışma Kurulu Üyesidir.

“Sayın Gülen hakkında, keşke kendisini kişisel olarak tanıyabilseydim diye düşünüyorum. Ama okuduklarıma göre kendisi, günümüz dünyasındaki ilham verici liderlerinden birisi. Kendisini Martin Luther King (Martin Luter King) gibi kişilerle kıyaslayabilirim. Hatta daha da ileri gidip, toplumları dönüştüren kişilerden biri olması anlamında Gandhi (Gandi) ve diğerleriyle kıyaslayabilirim. Bence Sayın Gülen, o kategoride olmalı ve zaten o kategoride olduğunu düşünüyorum.”

“Kanaatimce Sayın Gülen’in ve Hizmet Hareketi’nin en önemli katkısı başka insanlara hizmet etme arzuları. Burada, Amerika’da buna kendini düşünmemek diyoruz. Başkalarını kendinin önüne koymaktan bahsediyorum. Bu duygu, bugün, her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir şey, diyebilirim.”

“Dünyanın her yerindeki Hizmet okullarından çok etkilendim. Afrika, Tanzanya’daki bazı okulları ziyaret etme fırsatım oldu. Sadece eğitimin kalitesinden değil, aynı zamanda, insanların, çoğu Türk kökenli olan öğretmenlerin, yıllardır ülkelerinden uzak kalmış olmalarına rağmen sahip oldukları adanmışlıktan da çok etkilendim. Dünyanın her yerindeki Hizmet okullarında, her günlerini o ülkelerdeki insanların hayatlarını iyileştirebilmeye adayan, o ülkelerde yaşayan, o ülkelerde aileleri olan öğretmenlere büyük saygı duyuyorum.”