René García Florida Eyalet Senatosu Cumhuriyetçi Üyesidir. Florida Temsilciler Meclisi’nde 8 yıl görev yapmıştır. Florida Sağlık Düzenlemeleri Komitesi Başkanı ve Devlet Denetleme ve Sorumluluk, Tarım, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bütçesi komitelerinde görev yapmaktadır. Miami Üniversitesi’nde Sağlık Hizmetleri Yönetimi alanında MBA eğitimini tamamlamıştır.

“Hizmet Hareketi harika bir hareket. Açıkçası, keşke Hizmet gibi hareketlerin sayısı daha fazla olsaydı diye düşünüyorum. Çünkü tek yapmaya çalıştıkları insanları bir araya getirmek. Hoşgörü ve sevgi üzerine çalışıyorlar. Herkesin farklı olduğunu anlayıp, farklılıklarımız ve birbirimize karşı duyduğumuz merhamet üzerine bir şeyler inşa edebileceğimizi vurgulamaya çalışıyorlar. İnsana önem veriyorlar.”

“Sayın Gülen, bu hareketi sadece Türkiye’de bırakmayıp, dünyaya getirebildiği için, inanılmaz, gerçekten inanılmaz bir insan. Bu mahiyette bir şey yapabilecek kadar cesaretli çok az sayıda insan vardır diye düşünüyorum. Kendisini kişisel olarak tanımıyorum. Ama kitaplarını okudum ve gerçek bir ilham kaynağı olduğunu düşünüyorum. Dünyanın onun gibi insanlara ihtiyacı var.”

“Bence Hareket’in, Hizmet Hareketi’nin en önemli kısmı, çocukları eğitiyor olmaları. Sadece, fen ve matematik ve dil gibi alanlarda eğitim vermekle kalmıyorlar, aynı zamanda çocuklara tüm farklı tarzdaki dinlerden insanların bir araya gelip, beraber çalışabileceklerini öğretiyorlar. Dünyanın ihtiyacı olan da bu. İster Amerika’da yaşıyor olun, ister Türkiye’de, ister Rusya’da ya da Çin’de. Tek bir gezegenimiz var. Dünya adındaki bu tek gezegende yaşıyoruz. Birbirimizi anlayıp, sevmek ve birbirimize yardım etmek durumundayız. Hareket de bunu yapıyor.”