İmam Muhammad Musri Merkez Florida İslam Topluluğu başkanı ve imamıdır.Müslüman Sosyal Hizmetler ve Barış Enstitüsü’nün Kurucusu ve Başkanıdır. “İslam” adında haftalık bir televizyon programı yapıyor ve üniversitelerde ders vermekte olan Musri, doktorasını İslam Çalışmaları alanında Teoloji Birliği’nde tamamlamıştır.

“Bence Hizmet Hareketi’nin, Sayın Fethullah Gülen’in liderliğinde yaptığı en iyi şeylerden biri bugün dinlerarası diyaloga odaklanmaları ve katılmaları. Ben buna dini diplomasi diyorum. Hıristiyanların ve Müslümanların sürekli ihtilaf halinde oldukları Mısır’da veya diğer ülkelerde de aynı şekilde işler yapılmamasından dolayı hayal kırıklığına uğramış durumdayım.”

“Hizmet Hareketi sadece Müslümanlar için değil, dünyadaki tüm insanlar için bu bir numaralı hedefe odaklanmış durumda. Afrika’da, Asya’da, hatta burada, Amerika’da. Birçok Hizmet okulu var. Bu onlara ciddi anlamda saygı duymamızı sağlayan bir şey. Çünkü eğitim sayesinde insanların zihinlerini, insanların kalplerini doğru şeyleri yapabilmek konusunda etkileyebiliyorsunuz.”

“Hizmet Hareketi’nin İstanbul’daki yardım çalışmalarını ve depolarını ziyaret etme fırsatım ve ayrıcalığım oldu. Suriyeli mülteciler için yaptıkları birçok yardımı ilk elden gördüm. Sevgilerini ve merhametlerini gördüm. Bugün dünyanın en büyük mülteci kriziyle uğraşan Suriye’ye komşu ülkeleri karşılaştırabiliyoruz… Türk devletinin, Türk halkının, en çok da kapı kapı dolaşıp, insanların kim olduklarını öğrenen, onlara yardım eden, onlara serinkanlılık kazandıran, umut veren Hizmet gönüllülerinin yaptıklarının eşsiz olduğunu düşünüyorum.”