İmam Muhammad Musri Merkez Florida İslam Topluluğu başkanı ve imamıdır.Müslüman Sosyal Hizmetler ve Barış Enstitüsü’nün Kurucusu ve Başkanıdır. “İslam” adında haftalık bir televizyon programı yapıyor ve üniversitelerde ders vermekte olan Musri, doktorasını İslam Çalışmaları alanında Teoloji Birliği’nde tamamlamıştır.

“Amerikan halkının birçoğu, haberlerde gördüklerinden dolayı Müslümanları her zaman radikal ve şiddet yanlısı olarak biliyorlar. Hizmet Hareketi’nin mensupları İslam’ı sıcakkanlı bir şekilde, saygılı bir şekilde sunup, İslam’ın şefkatini gösterince, birçok insan Müslümanların saldırgan olmadığını anlıyor. Ve sadece Hizmet Hareketi’ne karşı değil, aynı zamanda Türkiye ve genel anlamda Müslüman dünyasına da güzel bir etki bırakıyorlar.”

“Sayın Fethullah Gülen ile tanışmadım ama kitaplarından bazılarını, çalışmalarını, dinlerarası faaliyetlerini okudum. Barış dolu bir dünya için görüşlerine ciddi şekilde saygı duyuyorum. Farklı inançlardan insanları, özellikle Müslümanları, Hıristiyanları ve Musevileri diyalog kurmaları ve barış içinde birbirleri hakkında bir şeyler öğrenmeleri için bir araya getirmek günümüz dünyasında gerçekten ihtiyacımız olan bir şey.”

“İslamî tarih boyunca alimler son derece makul, son derece akıllı ve son derece barışçıllardı. Ama günümüzde bunu işaret edip, “İslam bunun için var. Aynı düşünmediklerimize karşı bile sevgi, barış, kardeşlik, saygı ve merhamet duymalıyız.” diyebilecek çok insan yok. Sayın Gülen liderliği ile bunu gösteriyor.”