Doç. Dr. Parvez Ahmed North Florida Üniversitesi’nde Coggin İşletme Fakültesi’nde Finans Doçentidir. Doktorasını Finans alanında Teksas Üniversitesi-Arlington’da tamamlayan Doç. Dr. Ahmed, 2003, 2005 ve 2006 yıllarında, Coggin İşletme Fakültesi Üstün Araştırmacı ödülüne layık görülmüştür. Amerikan İslami İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

“Hizmet hakkında şimdiye kadar temelini bulamadığım bir eleştiri, Hizmet’in gizli bir amacı olduğu iddiası. Biri fedakarane bir şekilde işler yaptığında, böyle fedakarlıklar nadir olduğu için, insanlardaki şüpheciliği harekete geçiriyor ve insanlar: “Neden bunları yapıyorlar? Gerçek olamayacak kadar iyi mi acaba?” gibi sorular sorabiliyor. Ama böyle şüpheler taşımaktansa insanların gelip faaliyetlere dahil olmaları lazım. Hizmet mensuplarıyla bir arada olurlarsa, neler yaptıklarını, ne olduklarını öğrenirlerse, çalışma yöntemlerini anlarlarsa aslında herhangi bir sosyal reform hareketinden farklı olmadığını görecekler.”

“Hizmet Hareketi afet alanlarına gittiğinde, çoğunluğu Müslüman olan yerlerde de, çoğunluğu Müslüman olmayan yerlerde de İslam’ın yüksek ideallerini yansıtabilmek için tüm insanlara aynı şekilde hizmet ediyor. İnsanları sadece insan oldukları için kucaklama idealini yansıtmaya çalışıyorlar. İlk ve en önemli kimliğimiz insan olmak.”

“MBA öğrencilerimi iki kere Türkiye’ye götürdüm ve geri dönüş olarak aldığım evrensel değerlendirme, bu gezinin dönüştürücü bir öğrenme fırsatı olduğu yönündeydi. Çünkü birçok öğrencim: “Sadece Türkiye hakkında değil, aynı zamanda İslam ve Müslümanlar hakkında da tamamen farklı bir görüşle geri geldik.” dediler. Yani Hizmet Hareketi Türk milletine büyük bir hizmet yapıyor.”