Doç. Dr. Parvez Ahmed North Florida Üniversitesi’nde Coggin İşletme Fakültesi’nde Finans Doçentidir. Doktorasını Finans alanında Teksas Üniversitesi-Arlington’da tamamlayan Doç. Dr. Ahmed, 2003, 2005 ve 2006 yıllarında, Coggin İşletme Fakültesi Üstün Araştırmacı ödülüne layık görülmüştür. Amerikan İslami İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

“Hizmet Hareketi benim için, Kur’anî ilmin ete kemiğe bürünmüş hali. Kur’anî ilmin damıtılmış hali…Hizmet Hareketi’nin faaliyetlerini gözlemlediğimde, yaptıklarını bu ilmin tecellisi olarak görüyorum. Çünkü Hizmet Hareketi, din, etnik kimlik ya da başka bir şey sormadan insanlığa hizmet ediyor. İnsanlara Hizmet ediyorlar çünkü Allah’ın yarattıklarına hizmet etmek, Allah’a hizmet etmeye giden bir yoldur.”

“Şüphesiz Sayın Gülen, modern zamanımızın en önemli şahsiyetlerinden birisi… Ben onun ve öğretilerinin etkilediği insanlarla tanışmış olmaktan dolayı kendimi şanslı görüyorum. Ardından bazı yazılarını ve kitaplarını okuma, bazı vaazlarını ve kendisi hakkında başka şeyleri dinleme fırsatı buldum. Sadece Hizmet Hareketi’nin mensupları değil, Hizmet’in bir parçası olmayan insanlar üzerindeki etkisi de son derece derin. Çünkü ilminde son derece açık.”

“Hizmet Hareketi dünyadaki diğer birçok sivil toplum hareketi gibi bir hareket. Bir açıdan farkı inanç temelli bir kuruluş olması…Ama her ne kadar İslamî bir temele sahip olsa da, İslamcı bir hareket olmaması açısından farklılaşıyor. Çünkü tanıdığım Hizmet Hareketi mensupları içinde gözü devlet makamlarında olan ya da siyasi düzeni kontrol etmek isteyen tek bir kişi bile görmedim. Görebildiğim kadarıyla Hizmet Hareketi’nin en temel amacının, İslam’ın en iyi ve en yüce ideallerini ve değerlerini ifade edecek bir şekilde insanlara hizmet etmek olduğunu düşünüyorum.”