Robert S. Bennett bir avukattır ve Texas’ın Houston şehrinde Bob Bennett & Associates Hukuk Firması’nın sahibidir. Houston Üniversitesi’nde hukuk eğitimi aldı. Tüketici ve ticaret hukuku alanlarında sertifikalı uzman. Guatemala’da Coca-Cola Şirketi’nin Genel Danışmanı olarak çalıştı. Son on yılda avukat, doktor, hakim ve diğer profesyonel çalışanları savunmaya odaklandı.

Kanaatimce, Fethullah Gülen harika bir lider. Sadece yetişkinleri değil, aynı zamanda gençleri de etkileyen bir lider. Ve bu durumun birçok seviyede derin bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle onun hayranlarından biriyim. Kendisinin Nobel Barış Ödülü’ne adaylığı konusunda bir konuşma geçmişti ki bence bu harika bir şey olur.

Dinlerarası bir diyalog grubuyla Türkiye’ye gitmeyi de bilgimi geliştirebilmek için bir fırsat olarak gördüm. Geçtiğimiz sekiz yıl içinde toplam dört kere gittim Türkiye’ye. Müslümanlarla, farklı dinleri anlamak isteyen insanlarla, Amerika’yı anlamak isteyenlerle, dış ilişkileri anlamak isteyenlerle, insanların nasıl iyi geçinmesi gerektiğini anlamak isteyenlerle tanıştım. Bence bu insanları bir araya getirme çabası, Hizmet Hareketi’nin, sadece Teksas’a değil, sadece Amerika’ya değil, tüm dünyaya sağladığı en önemli katkılardan biri.

Nasıl başardıklarına ve neler başardıklarına bakıyorum, yapmaya çalıştıkları şeylere bakıyorum ve insanlığın iyiliğine olan projelerde beraber çalışabilir miyiz diye düşünüyorum. Yani aslında “evet, gizli bir ajandaları var.”, veya “fazla iyi.”, veya “belki biz yokken birbirlerine bu kadar iyi davranmıyorlardır.”, veya “belki arkamızdan konuşuyorlardır.”, veya “Türkçe de anlamıyoruz.” şeklinde şeyler hiç düşünmedim. Geliştirdiğim ilişkiler, geliştirdiğim arkadaşlıklar, kişisel gözlemlerim ve başarılmış işleri göz önüne aldığımda bunlar benim için problem değil.