Steve Young Alberta Yasama Meclisi Üyesi; 2012’de seçildi ve Edmonton-Riverview bölgesini temsil ediyor. MacEwan Üniversitesi’nde ceza hukuku dersleri verdi (2007-2012). 1995 – 2012 yıllarında arasında polis olarak görev yaptı.

“Eski bir polis olarak, iddialar ve insanların bir şey hakkında iyi ya da kötü demesinden ziyade, delillerle ilgilenmeyi tercih ederim. Sonuçların ne olduğunu ve kanıtları görmeyi severim. Hizmet’e dair gördüğüm delil ise iyi insanların iyi işler yapmaya çalıştığıdır. Kendi rahatlıklarından vazgeçip, kendi toplumlarının dışına çıkıp başka topluluklara ulaşmaya çalışıyorlar.”

“Sayın Gülen’le hiç tanışmamış olsam da etkisinin sonuçlarını görebiliyorum. İfade edilen ve Hareket’in karar alma aşamasında uygulanarak hayata geçen prensipleri üzerinden tanıyabiliyorum onu. Nasıl davrandıkları, araştırma enstitülerinde hangi konulara eğilmeyi seçtikleri, çocukları desteklemek için kurumlar açmalarını hep bu prensipler temelinde hayata geçiyor.”

“Hepimizin bir rolü var: koltuklarımızdan kalkıp insanlara yardım etmeliyiz. Gördüğüm kadarıyla Sayın Gülen Hizmet Hareketi ile dünyanın her yerindeki insanlara yardım etmek için koltuğundan kalkmış birisi.”
“Hizmet Hareketi de dünyanın farklı yerlerinden çocukları öğrenmeleri, eğitim almaları için bir araya getiriyor. İnsanları güçlendirecek olan eğitimi ve o güvenli yerleri kuruyor ve büyütüyorlar. Bildiğimiz gibi birçok yerde çocukları okula gönderdiğinizde, çocuklar eve dönüp öğrendiklerini ailelerine de öğretiyorlar. Çünkü aileleri yoksulluktan ya da savaşlardan dolayı aynı imkanlara sahip olmamış olabiliyor. Bu şekilde baktığınızda eğitim sadece çocuklara değil aynı zamanda aileye de uzanmış oluyor.”