Alana Suzanne DeLong Kanadalı politikacı ve Alberta Yasama Meclisi Üyesidir. İlk kez 2001 yılında Meclis’e seçilen Delong, 2004 ve 2008 Alberta eyalet seçimlerinde yeniden seçildi. Alberta Yaşam Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Eş-Başkanı olarak hizmet ediyor. Bilgi teknolojileri sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip.

“Türkiye gezisi Hizmet’i yakından tanıma fırsatı veren çok güzel bir tecrübeydi. Gerçekten insanın gözlerini açan cinsten bir deneyimdi. Tanıdıkça Hareket’e hayranlığım arttı. Sadece yaptıkları iyi işlerden değil, hayata karşı olan genel tavırlarından da çok etkilendim. Topluma karşı, ailelerine karşı takındıkları tavırdan bahsediyorum. Bu tavırlara gerçekten hayranlık duyuyorum.”

“Sayın Gülen’in öğretilerini çok ilginç buluyorum çünkü bence her toplumda klikler var. Büyük fikir ayrılıkları var. Bana göre Sayın Gülen’in yolu, karşıdakini anlamak ve akılları ortak bir noktada buluşturmak üzerine bir yol. Bu yüzden kendime son derece yakın buluyorum. Bir Yasama Meclisi üyesi olarak yaptığım işe uygun buluyorum.”

“Hizmet Hareketi’nin insanlar üzerinde zarif ama güçlü bir etkisinin olduğu izlenimini edindim. Bir kuruluşun açılış günüydü. Uluslararası açılışıydı. İnsanların takındığı tavırlardan, kendilerini tecrit edilmiş, yalnız insanlar ya da tecrit edilmiş bir ülke gibi görmediklerini anlayabiliyorsunuz. Bence Hareket, insanların kendilerini dünyanın bir parçası, hem de çok pozitif bir parçası olarak görmelerine yardım ediyor.”