Robert S. Spencer emekli bir iletişim danışmanıdır. Farklı alanlarda şirketlere ve kamu kuruluşlarına iletişim danışmanlığı yaptı. Calgary ve Vancouver’da farklı şirketlerde teknik yazar olarak çalıştı.

“Hizmet’i tanımadan önceki zamanlardan beri, bir toplumun parçası olmak, elde ettiğiniz faydaların yanında sorumluluklarınız da olması demektir diye düşünüyordum. Hizmet Hareketi’nde gördüklerim bu idealimin meyve vermiş hali gibi. Toplumlarına karşı sorumluluk duygusunu yoğun bir şekilde hissediyorlar.”

“Hizmet Hareketi’ne dair gördüğüm şey, eğer sorumluluk sahibi olup, toplumumuza aldıklarımızı geri verirsek, herkesin refah seviyesinin artacağı, herkesin duygusal ve fiziksel olarak sağlıklı olacağı düşüncesiydi. Bence bu doğru bir yol.”

“Sayın Gülen’in hepimizin dikkate alması gereken biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü dünyayı savaş ve öfke ve ayaklanmalardan kurtarıp, birlik ve barış içinde yaşayabileceğimiz bir yere dönüştürmek için yürümemiz gereken yolu o görebiliyor.”

“Hizmet Hareketi’nde her şey bir arada. Kendinizi daraltmak yerine tek bir amaç için her şeyi bir araya getiriyorsunuz. Bence bu durum insanların Hizmet kavramını, hizmet etme fikrini anlamaları açısından büyük bir fırsat sunuyor. Ortaklıklar kurabileceğiniz geniş bir havuza sahip olma imkanı veriyor.”

“Kötümser insanları duyduğumda her zaman sinirleniyorum. Belki ben çok naifim. Ama genel anlamda umut dolu bir insanım ve olumsuzluk sadece yıkıma sebep olur. Hizmet gibi mensuplarının, insanlığı bir araya getirebilmek için haftalar, aylar ya da yıllar değil, ömürlerini adadığı bir hareketle karşılaşınca ben eleştirileri görmezden gelmeye daha yatkın oluyorum. Sayın Fethullah Gülen bizlere nefretler ve engeller olmadan nasıl iletişim kurmamız gerektiğini öğretiyor.”