Karen Ann Coxon Parish of March adlı Anglikan Kilisesi’nde Papazdır. Parish of Penetanguishene Kilisesi’nde papaz olarak görev yaptı. 2001’de Toronto Üniversitesi’nde İlahiyat alanında Master derecesi aldı. 1978’den 2001 yılına kadar fizyoterapist olarak çalıştı.

“Allah’ın evrensel sevgisine inanışından dolayı bence Sayın Gülen hümanist bir insan. İnsanlığın iyiliğine inanıyor. Derin bir inanca sahip. Bu dünyada önemli bir yeri olan bir hareketin lideri. Kendisi ve Hareket muhtemelen Allah’la ilgili inanışları yüzünden zorluklar çekecekler.”

“Bence Hizmet Hareketi insanlara, Allah’a yakın olmak için bir yol öneriyor. Ve bu amaçla çıkılan her yolun son derece kabul edilebilir olduğunu düşünüyorum. Bizim de Hıristiyan inancına göre bazı yollarımız var ama bunların kesin, tek doğru olduklarını düşünmüyorum. Sanırım Hizmet Hareketi de Peygamber’in İslamî öğretilerini yaşıyor.”

“İhtiyaç halindeki insanlara yardım eli uzatmak için büyük bir sorumluluk emaresi gördüm ve bu benim için çok dokunaklıydı. Bu bana bizim burada, Kanada’daki durumumuzu hatırlatıyor. Zenginliğin aslan payı Kuzey Amerika kıtasında bulunuyor. Bu yüzden artık gerçekten elimizdekileri ve sahip olduklarımızı ihtiyacı olan insanlarla paylaşmanın yollarını aramalıyız. Ve Hizmet Hareketi her birimize bunların ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Hıristiyan insanlar, Müslüman insanlar, Musevi insanlar, hepimiz var olma mücadelesi veren insanlara ulaşmaya çalışmalıyız.”