Tymmarah Zehr bir Kültürel Çeşitlilik ve Kaynaştırma Danışmanıdır. Royal Roads Üniversitesi’nde Uluslararası ve Kültürlerarası İletişim alanında master yaptı. Alberta Kentsel Belediyeler Birliği’nde ırkçılık ve ayrımcılığa karşı eylem planı geliştirme insiyatiflerinde Program Müdürü olarak görev yaptı.

“Bence Hizmet Hareketi farklı dinlerarası barışçıl iletişimin vücuda gelmiş hali gibi. Son derece açık, dürüst, gerçek ve tüm inançlara karşı hoşgörülü.”

“Sayın Gülen, dediğim gibi, bir lider ve günümüzde tüm insanlar ve tüm ülkelerde barışçıl diyalogları teşvik etmek bu sıralar çok önemli. Sayın Gülen’in liderliği de bunun mümkün olduğunun bir örneğini gösteriyor. Birçok inançla bağlantılı ve insanlarla inandıkları hakkında, farklılıklarımızdan ziyade sahip olduğumuz benzerlikler hakkında konuşuyor. Bu da barışı teşvik ediyor.”

“Hizmet Hareketi bu konuları gündeme getirip, birbirimizin dini ve manevi inançları hakkındaki sorularımızı, endişelerimizi ve merak ettiklerimizi konuşabileceğimiz bir imkan sağlıyor. Yine söyleyeyim bence birçok insanı çeken şeffaflık ve açıklık. Bu açıklık insanları iyi hissettiriyor ve başka bir yerde olsa saygısızlık olarak algılanabilecek soruları sormalarına samimi bir ortam sağlıyor. Dolayısıyla, hoşgörülü toplumlar inşa etmek açısından diyalog çok önemli bir yere sahip diye düşünüyorum.”

“Bildiğiniz gibi ayrımcılık ve yanlış anlamalar öğrenilmiş davranışlar ve bu çocuklar iyi geçinmeyi öğreniyor. İyi geçinmek normalleşiyor. Çocuklara bu durum, dini inançlar yüzünden kavga etmekten daha mantıklı geliyor. Birbirlerine saygı duymaları için bir fırsat. Bu noktada öğrencilerin evlerine gittiklerinde aileleriyle başka insanlarla kurdukları arkadaşlıklardaki başarılardan söz ettiklerini düşünmek istiyorum.”