Jules Bailey Oregon Eyaleti Multnomah İlçesi Meclis Üyesidir. İstihdam oluşturma, mali sorumluluk ve sağlıklı topluluklar inşa etme alanlarında çalışmalar yapıyor. Daha önce Oregon Temsilciler Meclisi’nde görev yaptı (2009-2014). Lewis & Clark College’ta Çevre Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler alanlarında lisans eğitimini tamamladı. Princeton Üniversitesi’nde Kamu İşleri ve Kentsel Planlama alanında yüksek lisans yaptı.

“Bana göre Hizmet Hareketi barış, diyalog, eğitim demektir. Sadece Müslümanlar ya da Türkler için değil tüm insanlar için, tüm dünya için. Bu durum Amerika’da da, Türkiye’de de, Hizmet Hareketi’nin dünyada faaliyette olduğu her yerde apaçık görülebilir.”

“Hizmet Hareketi bana İslam hakkında bilmediğim şeyler öğretti. Musevi cemaatinden tanımadığım insanlarla iletişime geçmemi sağladı. Hareket bizleri dinimizden bağımsız olarak insani açıdan kim olduğumuz konusunda ortak bir anlayışa getirdi. Hepimizin insanoğlunun bir parçası olduğumuzun ve birlikte var olabileceğimizin altını çizdi.”

“Sayın Gülen’e liderliği, dinlerarası diyalog, kültürler ve halklar arasında iletişim kurma gibi çabaları için çok ciddi anlamda saygı duyuyorum. Kendisi dünyanın farklı yerlerindeki birçok insan için bir umut ışığı oldu. Özellikle 11 Eylül Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırıları ilk lanetleyenlerden biri olmasını özellikle önemli buluyorum. IŞİD ve onun radikal hareketlerini de ilk lanetleyenlerden oldu. Önemli olan sadece örnek olmak değil, o örnek üzere yaşayabilmektir ve Sayın Gülen şiddeti lanetleyerek, barış üzere yaşadığını da göstermiş oldu.“