Boston’da kurulan Toplumsal İletişim Projesi’nin danışman ve kurucularından biri olan Maggie Herzig, dinlerarası diyalog ve farklı kimlikler ile dünya görüşleri arasında diyalog alanlarında uzmandır. Massachusetts Üniversitesi’nde Felsefe ve Dilbilim, Harvard Üniversitesi’nde de Felsefe eğitimini tamamladıktan sonra, bir süre Harvard Üniversitesi Yüksek Eğitim Enstitüsü’nde araştırma koordinatörü olarak çalışmıştır. 2003 yılında, Cambridge Barış
Komisyonu tarafından Barış ve Adalet Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca, Sınırlar Ötesine Uzanan bir Diyaloğu Beslemek adlı kitabın eş yazarıdır.

“… size şunu söyleyebilirim; benim tanıdığım ve sayın Fethullah Gülen ve bu hareketten ilham alan tüm insanların, iyi kalpli, misafirperver, oldukça açık fikirli, merak ve saygı dolu insanlar olduklarını gördüm. Dikkatimi çeken diğer bir nokta; onlar, kendilerini tanıtırken, neye karşı oldukları ya da neleri sevmediklerine göre tanıtmıyorlar. Kendilerini, yüzde yüz, kim oldukları, nelere değer verdikleri ve sahip oldukları değerlerin neler olduğu noktasında tanıtıyorlar.”

” Sosyal anlamda aktif olan, eğitime önem veren bir çok insandan bahsetmek mümkündür, fakat bunu gerçek anlamda etkili kılan nokta, işin ruhunda sevgiyi barındırıyor olmalarıdır. … Hizmet Hareketi’ne gelince, insanların davranışlarında, rehberliklerinde ve dinlerarası diyaloğa olan yaklaşımlarında, sevgi ve birlik üzerine kurulan o manevî temelin parladığını hissediyorum. O muhabbet hissini apaçık bir şekilde görebiliyorsunuz, o his ortada.”

“11 Eylül hadiselerinden önce çoğu Amerikalı’ya, “İslamiyet nedir?” diye bir soru sormuş olsaydınız, belki lisedeyken öğrenmiş olduğu bir kaç bilgiyi sıralayabilirdi size. Fakat İslamiyet’e dair çok sınırlı bir bilinç söz konusuydu. Şimdilerde ise, gazete manşetlerine bakıyorsunuz ve şiddet ve benzeri olayların haberine rastlıyorsunuz. Bu yüzden, İslamiyet’i,açık fikirlilik ve muhabbet dolu bir şekilde yaşayıp, dünyada pozitif işler yapma gayretinde olan insanların, bu mesajlarını dünyaya duyurabilmesi çok büyük önem taşıyor. Hizmet Hareketi, bence, bunu başaran güzel bir örnektir.”

” Hizmet Hareketi’nin beni cezbdeden ve beni içine çeken bir yönü de diyalog noktasında oldukça esnek olarak tanımlayabileceğim bir yaklaşım sergilemeleridir. Diyaloglar yalnızca belli bir kalıba göre şekil almamaktadır. …”