Vermont Eyaleti Temsilciler Meclisi’nde Demokrat Partili bir üye olan Jean D. O’Sullivan, Eyalet Meclisi Genel, Konut ve Askeri İşler Komitesi üyesidir. Demokrat Partisi’nde çeşitli liderlik pozisyonlarında, şehir meclislerinde ve belediye meclisinde görev yapmıştır. Lisans eğitimini California State College-Los Angeles’ta tamamlamıştır. Sayın O’Sullivan, siyasete girmeden önce, mali müşavirlik yapmış, ayrıca, kendisine ait bir işyeri de işletmiştir.

” Türkiye seyahatim sayesinde İslamiyet’in yalnızca bir din olmadığının farkına vardım. O aynı zamanda bir kültürdür. Hayatının tamamını kapsayan bir dindir. Hem davranış ve hayatını yaşama biçiminle hem de ibadetinle pratiğe dökmüş olduğun bir şeydir. Hizmet Hareketi de bütün bunları modern bir kontekst
içerisinde bir araya getirmektedir.”

” Dinlerarası diyaloğa eleştirel gözle bakan bir kimseye şunu söylemenin yerinde olacağını düşünüyorum; bilgi eksikliği çatışmalara yol açar. Anlayış eksikliği çatışmalara meydan hazırlar. Karşındaki insanın sana söylediklerine karşı kıt bir anlayış ve söylenenlerin önemini tam olarak kavrayamamak, bunlar çatışmaya ve yanlış anlaşılmalara yol açar. Farklı kültürleri ne kadar çok tanıyabilirsek, onları o kadar iyi anlayabilir, herkesin birbiri ile açık bir şekilde iletişime geçtiği ortamları da o kadar kolay oluşturabiliriz.”

” Biz evrensel bir toplumuz. Bu özellikle de Hizmet Hareketi için geçerli çünkü eğitimde ve dinlerarası diyalogda ön saflarda bulunmaktadır. Bu ülkenin, İslam kültürünü, kişisel kanaatler ya da haberlerin yönlendirmesiyle tanımaktan ziyade tam anlamıyla kavrayıp gerçek manada kucaklayabilmesi için, özellikle de bu ülkede, çok önemli bir yer ve sese sahiplerdir.”

” Benim anladığım kadarıyla, Hizmet Hareketi ve benimsemiş oldukları dürüstlük, şeffafiyet ve hesap verilebilirlik prensipleri, dürüst, şeffaf ya da hesap verebilir olmayan bir devlet için gerçek bir problem hâline gelebilir.”