Kanadalı bir politikacı olan Adam Giambrone, Toronto Belediyesinin eski bir Meclis üyesidir. Ayrıca, Kanada Yeni Demokrat Partisi’nin eski başkanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında Now dergisi tarafından “En İyi Şehir Siyasetçisi” ödülüne layık görülmüştür. McGill Üniversitesi’nde arkeoloji üzerine eğitimini tamamlamıştır. İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerini iyi derecede kullanabilmektedir.

” Hizmet Hareketi benim için dinlerarası diyaloğu teşvik eden bir hareket olmuştur. Farklı gruplar arasında kültürel bir anlayışı teşvik etmiştir. … Onların yaptıkları şey, bir çok insana yeni bir kültürün, dinin ve ülkenin, spesifik olarak Türkiye’nin, kapılarını açmak olmuştur. Bunun çok büyük bir değer taşıdığına inanıyorum.”

” Sayın Gülen çok saygı duyduğum bir beyefendidir. Okuduklarımdan ve kendisinin konuşmaları ve yazılarından edindiğim izlenime dayanarak, onun çok onurlu ve istikamet sahibi bir insan olduğunu söyleyebilirim. Yaşantısı, savunduğu değerlerin bir canlı örneğidir, ki bu değerlerin de oldukça büyük bir önem taşıdığına inanıyorum.”

” Bir başka mesele, Kuzey Amerika kıtasında, İslam kültürü ve Müslümanların dünya kültürüne olan katkısı üzerine, gelenleksel olarak, daha az bir anlayışın hakim olduğunu görüyorum. Farklı kültür ve ülkelerdeki yansımaları bakımından çok çeşitli yaklaşımlardan oluşan bir din olması, İslamiyet’in belli bir standarta bağlı olarak temsil edilmesini de zorlaştırdığı bir gerçektir. Fakat, Kuzey Amerika’da, Hizmet Hareketi’nin insanları, gayri-Müslimleri, içlerine buyur etme, dünyanın en temel ve önemli dinlerindenbirini anlama ve takdir etme konusunda teşvikçi olma noktasında başarılı olduklarını düşünüyorum.”

” Hizmet Hareketi’nin yapmış olduğu şey, farklı kültürlerin bir parçası olarak belli bir anlayış geliştirmek isteyen insanlara, bunu gerçekleştirebilmek için bir imkan sağlamak, onların işini kolaylaştırmak olmuştur. Sonuç olarak da, bunu yapmaya istekli olan, işin bir parçası olmak isteyen insanların sayısı da artmıştır. Bunun harika bir şey olduğunu düşünüyorum ve katıldığım etkinliklerde ya da Hizmet Hareketi ile ilk defa bir programa katılan insanlarla konuştuğumda, hakikaten bunların yaşandığını gördüm. İlk etapta insanlar tam olarak nasıl bir şeyin içine girdiklerinden, ne ile karşılaşacaklarından emin değiller, fakat sonrasında onlarla konuştuğunuz zaman insanların oldukça pozitif olduklarını görüyorsunuz. Hatta, şu ana kadar olumsuz bir tecrübesi olan hiç kimseye rastlamadım diyebilirim. Yapılan katkıların ve sunumun mahiyetini anlatma noktasında bunun bile başlı başına çok şey anlattığını düşünüyorum.”