Bir innovasyon danışmanı olan Andrew Harrison, Bonfire Consulting adlı danışmanlık şirketinin kurucusu ve sahibidir. Idea Connection Systems adlı bir yönetimdanışmanlık firmasının innovasyon elçisi ünvanını taşımaktadır. Harrison, innovasyon kültürü oluşturan prensipler hakkında konuşmalar yapmakta ve çeşitli atölye çalışmaları yönetmektedir. “84.000 Saatlik İşinizi Sevin” ve “Görünmeyen Unsur: İnnovasyonun İnsan Dinamikleri Uygulama Rehberi” adlı kitapların yazarıdır.

” Hizmet Hareketi’nden olan kimselerin yanında bulunduğumda şunu gözlemledim; yaptıkları işi çok seviyorlar. Bir tutku, bir heyecan ile iş yapıyorlar. … Ve insanlar bir işin içinde olmaktan heyecan duyduklarında, o zaman siz de onun bir parçası olmak istiyorsunuz, sizin de ilginizi çekmeye başlıyor. Ve o insanları daha yakından tanımak istiyorsunuz. İşte Hizmet Hareketi’ndeki insanlarda görmüş olduğum bu tutku müthiş bir şey. İnsanlarda o sevinç ve heyecan olduğu zaman, bu sizin içinizdeki heyecanı da tetiklemiş oluyor.”

“… yaşamış olduklarım ve hissiyatımdan yola çıkarak, Hizmet Hareketi’nin bana İslamiyet’in olumlu yüzünü gösterdiğini söyleyebilirim, çünkü Hizmet,birlik olmaktan, insanları bir araya getirmekten söz ediyor. Eğitimden bahsediyor. Amerika’daki medya ise İslamiyet’in tam tersini yansıtabiliyor. Aslında gerçekten de bu şekilde bir tabloyu resmeden işler yapan insanlar da yok değil. Dünyada öyle olaylar oluyor ki neticesinde insanlar İslamiyet’e dair olumsuz düşüncelere sevk ediliyorlar. Ama işte, herkes öyle değil. Her Müslüman onlar gibi değil. Hizmet Hareketi de bana İslamiyet’i olumlu bir şekilde yansıtıyor.”

” Dinlerarası diyaloğun çok önemli olduğuna inanıyorum ve Hizmet Hareketi’nin de bu yönü benim için büyük bir önem taşıyor çünkü bir takım sosyal problemlere çözüm bulabilmemizin tek yönü birlik ve beraberlikten geçer. Birlikte iş yapabilmemiz gerekiyor.”

” Eğitim meselesini ele aldığımız zaman, insan eğitimini kitaplardan temin edebilir. Okulda eğitim görebilir. Ama aynı zamanda hayatın içindeki bir eğitim de vardır. Hizmet Hareketi sanırım bunun hepsini bir arada toplayabilme gayretini veriyor. Eğitimin bir kısmı sınıflarda gerçekleşiyor. Diğer bir kısmı ise–sokakta demek istemiyorum ama–sınıfın dışında gerçekleşiyor. İnsanların içindeyken gerçekleşen bir eğitim, ticaretin içinde, gönüllü hizmet etmenin içinde gerçekleşen bir eğitim, işte gerçek eğitim budur.”