Peder Anthony Ciorra Sacred Heart Üniversitesi’nde Misyon ve Katolik Kimliği Ofisi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Mistisizm, maneviyat ve ahlakî teoloji alanlarında çok sayıda eserleri bulunmaktadır. Peder Ciorra doktorasını Fordham Üniversitesi’nde, Tarihsel Teoloji alanında tamamlamıştır. Fordham Üniversitesi Din ve Din Eğitimi Enstitüsü’nün eski dekanlığını yapmıştır. Halihazırda, Musevîler, Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki dinlerarası diyaloğu geliştirmek adına aktif olarak programlar düzenlemeye devam etmektedir.

“Hizmet’in gerçekten takdir edilesi bir iş yaptığını düşünüyorum çünkü insanları bir araya getirme prensibini alıyor ve zamanıyla ve kaynaklarıyla yatırım yaparak bu çok önemli amaç için farklı programlar düzenliyor, somut bir hale getiriyorlar.”

” Sayın Fethullah Gülen kesinlikle sıradışı bir şahsiyettir. Geçtiğimiz yıl, ülke genelinde çok iyi bilinen bir yayın olanTime dergisi, kendisini dünyadaki en etkili 100 insandan biri olarak seçmişti. Eski Başkan’ımız Bill Clinton da bir vesile ile yapmış oldukları harika işlerden dolayı hem Hizmet’e hem de sayın Fethullah Gülen’e halkın önünde teşekkürlerini ifade etmişti.”

“O [sayın Fethullah Gülen] aklını çokça kullanan bir insandır, fakat bununla beraber, okumuş olduğum yazılarından da yola çıkarak diyebilirim ki, aklında var olanları kalbine de indiren bir insandır.”

“…. buradaki Hizmet ile ben bunları tecrübe ediyorum; bir araya gelen bu Müslümanlar barışı istiyorlar, maneviyatlarına önem veriyorlar, Allah ile olan ilişkilerine ciddi bir değer veriyorlar, ibadetleri noktasında ve iyi bir Müslüman olarak yaşama konusunda çok ciddiler. Bu ülkede, bu hareketin, olabilecek en iyi şeklini koruduğunu, başkalarına karşı da davetkâr olduklarını görüyorum. Bu benim için çok değerli bir şey, çünkü, aşırı uçtaki kimselerin yaptıklarından dolayı İslamiyet’e karşı olumsuz yaklaşan insanları gördüğüm zaman, İslamiyet’i en iyi şekliyle, hakikatine uygun bir şekilde temsil eden kimselerin var olmasının çok önemli olduğunu görüyorum ve Hizmet’in de aynen bunu yaptığını düşünüyorum. İşte bu sebepten dolayı, en azından Amerika’da, sizlerin yapmış olduğu şeyin olağanüstü bir hizmet olduğunu düşünüyorum, çünkü siz İslamiyet’in şefkat, sevgi ve nezaket dolu yüzünü bu ülkeye sunmuş oluyorsunuz.”