Adnan Silajdzić 2007 yılında beri Microsoft şirketinde kıdemli saha mühendisi olarak görev yapmaktadır. Daha önceleri, California içerisinde çeşitli şirketlerde sistem mühendisi olarak çalışmıştır. 2010-2013 yılları arasında Güney California Boşnak Kültür Topluluğu’nun başkanlığını yapmıştır. Öncesinde, 2005-2010 yıllları arasında Bosna Diasporası Kliniği ve 1998-2002 yılları arasında California Boşnak Kulübü’de yönetim kurulu üyesi olarak hizmet etmiştir. Lisans eğitimini Saraybosna Üniversitesi’nde, Ekonomi alanında tamamlamıştır.

“Hizmet bugün ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyor. Bir kaç kötü temsilcinin propagandaları ve medyanın da çarpıtmasıyla İslam’ı yanlış tanıyanlara, onu doğru temsil etmeli ve anlatmalıyız. Şahsen Hizmet’in bunu çok iyi yaptığını düşünüyorum ve Hizmet’i bu anlamda da destekliyorum.”

“Ziyaret ettiğim bir diğer müessese de Saraybosna’daki Burç Üniversitesiydi. Üniversitenin dekanına kendimi tanıtırken muhabbet arasında Türk Üniversitesi diye bir ifade kullandım; bana hemen, “Türk veya Hizmet üniversitesi değil, sizin üniversiteniz bu” deyiverdi. Bence bu çok önemli bir mesaj. Hizmet’in açtığı okullar Türk okulları veya Hizmet okulları değildir. Bunlar, açıldıkları yerlerdeki insanlara hizmet veren kurumlardır, dolayısıyla da o bölgenin, ya da o ülkenin okullarıdırlar.”

” Ben Hizmet Hareketi mensuplarının Allah’ın rızası ve insanların memnuniyeti dışında, insanlara yardım elini uzatma dışında bir niyetlerinin olduğuna şahit olmadım. Bir siyasi gündemleri olduğunu görmedim. Birbirlerine ve diğer insanlara yardım için çalışma dışında, inançlararası diyaloğu teşvik çalışmalarının dışında, İslam’ı olması gereken şekliyle tanıtma ve temsil etme çalışmalarının dışında bir planlarının olduğunu müşahade etmedim.”