Sandra L. Frankel New York eyaleti Monroe bölgesinde yer alan Brighton şehrinin 20 yıl belediye başkanlığını yapmıştır ve şehrin 177 yıllık tarihi içerisinde seçilen ilk Demokrat partili ve ilk kadın belediye başkanı olmuştur. Daha önceleri, Monroe Bölgesi Okul Kurulları Derneği’nin başkanlığını yürütmüş ve 20 yılı aşkın bir süre de Konuşma ve Dil Patoloji Uzmanı olarak görev yapmıştır. Master derecesini Northwestern Üniversitesi’nden almıştır.

” Hizmet Hareketi, inanıyorum ki, farklı inançlar ve farklı siyasî görüşleri aştığımız zaman paylaştığımız o ortak değerler üzerine kurulmuştur, çünkü insanları bir araya getirebilen bir oluşumdur. Saygı üzerine kurulmuş ve sevgi ve anlayışın önemini savunmaktadır… ve bütün bunlar da barışa giden yolları açmaktadır. Bu yüzden onu çok değerli buluyorum.”

“…. inanıyorum ki, bu gezegenin neresinde yaşarsak yaşayalım, İslamiyet’în barış, anlayış ve saygıya dayanan öğretileridir bizim geleceğimizi daha aydınlık kılacak olan.”

” Türk Kültür Merkezi’nin danışma kurulunda yer almamı isteyerek beni onore ettiler ve yapmış oldukları işlerin güzel işler olduğuna inandığım için onlarla olan birlikteliğimi devam etttirdim.”

” Eşimle birlikte Türkiye gezisine davet edildiğimiz o zamanda, doğrusunu söylemek gerekirse, gezilecek yerler listemizde ilk sıralarda yer almıyordu bir Türkiye seyahati, fakat enteresan geldiği için gitmeye karar verdik. Ve size şunu söyleyeyim, orada öğrendiklerim, gördüklerim ve orada tanıştığım insanlar beni o kadar hayrette bıraktılar ki… gözlerim açıldı ve artık Türkiye’ye, öncekine nazaran, daha farklı bir bakış açısı ile bakabiliyordum.”