Wendi L. See tapu işlemleri ile ilgilenen bir şirketin hem sahibi hem de başkanıdır. Mirasçı davaları, sınır anlaşmazlıkları ve tapu senedi konularında uzman olup, Regent Üniversitesi’nde hukuk doktorası ve Uluslararası Politika ve Yurt Güvenliği alanlarında yüksek lisans yapmaktadır. Lisans eğitimini Amerika Halk Üniversitesi’nde, Orta Doğu Çalışmaları alanında almıştır. Güney Carolina Diyalog Vakfı’nın kurucu üyelerinden olan See, aynı zamanda, Ortadoğu Çalışmaları Derneği’nin bir üyesidir.

“[Fethullah Gulen] Allah’a çok yakın bir insan. Yazılarından, yazdığı şeyleri kalbindeki Allah’a yakın bir noktadan yazdığını ve bunu yaparken de Allah’ın yazdıkları hakkında ne düşündüğünü gözettiğini anlayabiliyorsunuz. Belki insanların kendisi hakkında genel olarak ne düşündüğünü o kadar değil ama Allah’ın onun yazdıkları hakkında ne düşündüğünü kesinlikle önemsiyor.”

“Sayın Gülen’in yazdığı, söylediği ya da yaptığı hiçbir şey sahip olduğum Hristiyan inancıyla çelişmiyor. Yani, Hizmet Hareketi’nin bir parçası olmam çok kolay bir hâl alıyor. Müslüman kardeşlerime katılıp birşeyler yapmam çok kolay hâle geliyor. Sevgi ve saygıya inanan bizler bir araya gelebilmek zorundayız çünkü yaşadığımız dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilmenin hakikaten tek yolu budur. Diğer tüm yollar denendi ama bir işe yaramadı. Bu yüzden, bir araya gelmekten başka çaremiz yok.”

“Kesin olan şu ki, Hizmet Hareketi, Türkiye adına herhangi bir reklamın yapabileceğinden muhtemelen çok daha fazla şey yapmıştır. Çeşitli ülkelerden insanları getirip onlara Türkiye’yi gezme, oradaki misafirperverliği, tarihi yönlerini görme ve Hizmet Hareketi’ni iş başında görme fırsatını onlara sunarak..”