Wendi L. See tapu işlemleri ile ilgilenen bir şirketin hem sahibi hem de başkanıdır. Mirasçı davaları, sınır anlaşmazlıkları ve tapu senedi konularında uzman olup, Regent Üniversitesi’nde hukuk doktorası ve Uluslararası Politika ve Yurt Güvenliği alanlarında yüksek lisans yapmaktadır. Lisans eğitimini Amerika Halk Üniversitesi’nde, Orta Doğu Çalışmaları alanında almıştır. Güney Carolina Diyalog Vakfı’nın kurucu üyelerinden olan See, aynı zamanda, Ortadoğu Çalışmaları Derneği’nin bir üyesidir.

“Bana göre Hizmet aksiyon demek. Hizmet, Fethullah Gülen’in, sevgi, demokrasi gibi gayet evrensel değerler hakkındaki düşüncelerini esas alıyor. Bu değerleri alıyor ve pratiğe döküyorlar. Bu da Hizmet Hareketi’ni oluşturuyor.”

“Sayın Gülen’in ve onunla beraber Hizmet Hareketi’nin toplumun ortak yararına olan en büyük katkısı İslamî ibadeti alıp demokrasi ile uyumlu hale getirmesi olmuştur.”

“Hizmet Hareketi bilhassa değerlerden müteşekkil. Sevgiden müteşekkil.. Seninle oturup konuşmam bizim aynı görüşte olduğumuz anlamına gelebilir anlayışı açısından, hoşgörü hakkında aynı şeyi söyleyemeyebiliriz. Aynı görüşte olmak zorunda değilsin ama saygılı davranmak zorundasın. Kanaatimce bugün İslam’daki diyalogda eksik olan bu. Hizmet Hareketi ise tam da bu düşünceye katkıda bulunuyor. Aynı görüşte olmasak bile birbirimize saygı duymak zorunda olduğumuz düşüncesine… Ve insan olduğun için kalbimde sana karşı bir sevgi besliyorum diyor. …….. Kanaatimce, Hizmet Hareketi İslam adına tam da bu noktada büyük bir etki oluşturuyor.”

“Hocaefendi’ye göre dünyanın problemlerini ortadan kaldırabilmenin tek yolu eğitimdir. Cehalet, anlaşmazlık, çatışma, fakirlik… hepsinin çözümü eğitimde yatıyor. ……. öğrenmek, bilginin peşinde olmak ve bunu normal şartlarda bir arada olmayacağınız çevreden insanlarla yapmak, işte farkı oluşturan şeyler bunlar. Hizmet Hareketi de bunu yapıyor.”