Doç. Dr. Frances M. Leap Seton Hill Üniversitesi’nde bir din bilimleri doçentidir. Akademik ilgi alanları dinler arası diyalog, İslam çalışmaları, din ve filmdir. Marquette Üniversitesi’nde din bilimleri doktorası yaptı. İslam Çalışmaları Eğitim Kaynakları Konsorsiyumu (CERIS, 2003) kurucu üyesi. 1998’de Pittsburgh İslam Merkezi tarafından diyalog ödülüne layık görüldü.

“Hizmet Hareketi’ni anlatmak için, mensuplarını anlatmak yeterlidir. Zira onlar, benim şimdiye kadar tanıdığım en iyi insanlar. Gayretleri beni çok etkilemiştir. Bir şey yapmayı kafalarına koymaya görsünler; o, mutlaka olacaktır. Birbirlerine çok destek oluyorlar.”

“Hizmet Hareketi ile ilgili de münakaşalar olabilir, Amerikan Katolikleri de bunu yaşadılar. Bir yere yeni gelenlere, o yerin yerlileri tarafından şüpheyle yaklaşılması sıkça rastlanan bir durumdur. Yeni gelenlerin kendilerini ispatlamaları, etraftaki insanların onları tanıması ve kabul etmesi, ve nihayet o coğrafyanın bir parçası haline gelmeleri zaman ister. Ben Hizmet Hareketi’nin de zaman içerisinde ülkemizde bu hale geleceğine eminim. En azından, umarım öyle olur diyorum.”

“Ortak değer ve müsalaha anlayışının İslamiyet’te de Katolik geleneğindeki kadar önemli olduğunu gördüğümde ise bir hayli memnun olmuştum. Ben bu anlayışın Hizmet Hareketiyle adeta tecessüm ettiğini düşünüyorum. Hareketin mensuplarında, bu meyveyi, bu ortak değerleri her bir ferde ulaştırma derdi ve gayreti var. Bu bağlamda bir bakıyorsunuz gıda bankasında çalışıyorlar, bir bakıyorsunuz eğitime yoğunlaşmışlar. Muhtemelen Hizmet Hareketi’nin Amerika’ya en büyük hediyesi eğitimdir. Ama sözünü ettiğim ortak değerler duygusunu işlemesi de bence en büyük katkılar arasındadır.”