North Carolina Eyalet Üniversitesi, STEM Eğitimi Departmanı’nda Yardımcı Doçent olarak görev yapan Dr. Matthew D. Lammi, Mühendislik Tasarımı, Elektronik Teknolojisi ve Teknoloji Eğitimi dersleri vermektedir. Doktorasını Utah Eyalet Üniversitesi’nde, Muhendislik ve Teknoloji Eğitimi üzerine tamamlamıştır. Aynı zamanda, farklı şirketlerde çalışarak edinmiş olduğu 8-yıllık bir mühendislik tecrübesi vardır.

“Okuduklarım, bizzat tecrübe ettiklerim, ve gazetelerde gördüklerim ışığında Hizmet ile ilgili düşüncelerimi aktarayım. Hizmet, diyalog yoluyla karşılıklı anlaşmayı şiar edinmiş bir değerdir.”

“Sayın Gülen’in ve Hizmet’in dünyaya en önemli faydası ve katkısı ne olmuştur? Bence insanların birbiriyle konuşmasını sağlamak olmuştur. Birbirini anlamayı, lafta kalmayıp icraate geçmeyi, kimin neye inanıp inanmadığı meselesini aşıp daha derinlere inebilmeyi sağlamak olmuştur.”

“Hizmet bence, dinlerarası diyalog adına yaptıkları faaliyetlerle parlayan bir hareket olmuştur. Çünkü kendi adıma, şu an Hizmet’le irtibatlı olmamın sebebi, fikirlerime saygı duyulduğunu görmüş olmamdır; şayet böyle olmasaydı herhalde burada olmazdım.”

“Anlayabildiğim kadarıyla, eğitim, sayın Gülen’in veya Hizmet’in ilk sıralarda yer alan meselesidir. Zira, cehaletin kökünü kazıyacak olan şey eğitimdir.”