Annabel Hertz, Arch Enstitüsü adlı yüksek öğrenim araştırma ve eğitim kurumunda araştırmacı. Cenevre Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde ders verdi. Kadınlar, barış ve güvenlik alanlarında faaliyet gösteren NGO’larda uzun yıllar yöneticilik yaptı. Çok kültürlü bir aktivistin 1992 siyasetine seyahatinin mizahi hikayesini anlatan Yeşili Görmek (2012) adlı kitabı yayımladı.

“Fethullah Gülen’in devamlı olarak kadınları toplumda erkeklerle eşit katılımcılar olarak gördüğünü söylemesi güzel. Bu çok olumlu bir mesaj. Aynı mesajı herkesten duymak isterim. Daha fazlasını yapmak da kadın hareketinin yararına olacaktır.”

“Eğitimin tüm dünyada insanların aralarındaki farklılıklara dair düşüncelerini, ellerindeki ekonomik imkanları ve genel olarak bilinci etkilediğini görüyoruz. Ve ülkelere rekabette ve geleceğin büyük düşünürlerini yetiştirmede katkı sağladığını düşünüyorum. Dolayısıyla Hizmet için harika bir odak noktası.”

“Hizmet’i hala ilk tadını ve motivasyonunu koruyan ama açıldıkça topluma entegre olmuş her sosyal hareket gibi rengi ve şekli değişen bir hareket olarak görüyorum.”