Bob Hullinghorst Colorado eyaleti Boulder şehri mali işler sorumlusudur. Finans alanında çalıştı ve kurumsal yatırım programları geliştirdi. Batı Eyaletleri Arası Yüksek Öğrenim Komisyonu’nda program direktörü olarak çalıştı. Wyoming Üniversitesi’nde tarih ve George Washington Üniversitesi’nde hukuk alanlarında yüksek lisans yaptı.

“Farklı dinlerden insanlar arasında diyaloğun şüphesiz çok önemli olduğuna inanıyorum. Ve bizzat gözlemlediğim kadarıyla, Hizmet Hareketi, Amerika’da Müslümanlar ve diğer insanlar arasında diyaloğun kesinlikle merkezinde bulunuyor.”

“Görüp burada neler yapılıyor anlayabilmeleri için bazı eğitimcileri bu okullara götürdüm. Bence bu, toplumumuzun, Türkiye’den gelen bu insanların buraya gerçek bir katkıda bulunmaya çalıştığını anlamasında oldukça yardımcı oldu. Bundan öğrenebileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.”

“Dünya genelinde duyduğumuz – bana göre yaşanan düşmanlıkların ve savaşların temel sebebi olan- ihtiyaçlar etrafında bir araya gelip diyalog kurabilirsek çok daha verimli olacağına inanıyorum. Hizmet Hareketi, bana diyalog için ciddi bir potansiyelin olduğunu göstererek dini farklılıklarımızın ötesine geçebileceğimizi anlamamda çok güçlü bir rol oynadı.”