T. L. Hill Temple Üniversitesi Fox İşletme Fakültesi’nde stratejik yönetim alanında doçenttir. İnnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü kurucusu ve müdür yardımcısı. New Society Publisher adlı yayınevinin genel müdürlüğünü yaptı. Temple Üniversitesi Fox İşletme Fakültesi’nde MBA ve doktora yaptı. Philadelphia Üniversite Toplum İşbirliği eski genel müdür yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma koordinatörüdür.

“Hizmet’in şiddet karşıtlığının, aksiyona ve topluma olan bağlılığının boyutu yönüyle çok rastlanır olmadığını düşünüyorum. Ama bu anladığım kadarıyla asıl inançlarının temelini oluşturuyor. Yani aslında diğer taraf, daha şiddet yanlısı, daha radikal taraf olağandışı. Medyada daha çok yer bulsa da.. Dolayısıyla, bu pozitif görüşün de medyaya yansıdığını görmek güzel.”

“Bir nevi maneviyat hatta hizmet merkezli olup bir kurum açma, toplumda, eğitimde ya da sağlıkta gerçek bir değişiklik oluşturmaya çalışma çabası olmayan yani aksiyon merkezli olmayan da bir çok hareket var. İkisinin bir arada olması ise –ki bu olağandışı ve heyecan verici birşey- çok güçlü bir dini inanç ve aynı zamanda da bir şeyler yapmaya, aksiyona bağlılık demektir. Ve genel olarak dünyayı değiştirmeye..”