Seth R. Leech, J.D. Albany, New York’taki Whiteman Osterman & Hanna LLP’de bir avukattır. Göçmenlik hukuku alanında avukatlık yapmaktadır. Mühendisler, bilim adamları, araştırmacılar ve üniversite personelinin göçmenlik ihtiyaçları alanında uzmanlaştı. Union Üniversitesi Albany Hukuk Fakültesi’nde iltica ve mülteci hukuku dersini vermektedir. Miami Hukuk Fakültesi’nde hukuk doktorası yaptı.

“Hizmet’in dünya genelinde İslam adına oldukça olumlu bir görüntü sunduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz gibi Batı’da İslam’a dair bir çok sterotip var ve bence Hizmet bunların kırılmasına yardımcı oluyor. Batı dünyasına çok olumlu bir İslam görüntüsü ve belki de aslında İslam’ın ne olduğunu gösteriyor.”

“Hizmet Hareketi’nin görüşlerine, inançlarına bakmadan, nerede olursa olsun, muhtaç insanlara yardım etmeye çalışmasına çok büyük saygı duyuyorum. Bu tam anlamıyla insanı bir hareket. “İnsanların fikirlerine, inançlarına bakma sadece yardım et. Çünkü onlar da senin gibi bir insan” diyor.”

“Zaman dinler ve kültürler arası diyalog zamanı. Çok fazla inanç ve insan bu gerçeği ihmal ediyor. Dinler ve kültürler arası diyalog ve karşılıklı saygı olursa daha huzurlu bir dünyada yaşayabiliriz. Farklı görüşlerin olduğu ama aynı zamanda da birbirimize saygı duyduğumuz bir dünyada. Bu bence Hizmet Hareketi’nin nüfuza sahip olduğu yerlere yaptığı muazzam bir katkı.”