Tim Danahey, internet üzerinden yayın yapan Tim Danahey Show adlı radyo sohbet programının sahibi, kurucusu ve aynı zamanda sunucusudur. Ekonomiden siyasete, sosyal meselelerden tarihe kadar birçok güncel konulara değinen program, kurgu olmayan kitap yazarlarının kitaplarını paylaşabileceği kaliteli bir program olarak da ülke genelinde takdir toplamıştır. Danahey, işletme üzerine mastırını Denver Üniversitesi’nde tamamlamış ve bir süre İdarî Müşavir hizmet etmiştir.

“Hizmet Hareketi, Amerikalıların anlayabilmeleri adına İslamiyet’i çok kayda değer bir şekilde temsil ediyor, çünkü Hizmet Hareketi İslamiyet’i oldukça nezaket dolu, maneviyat dolu bir şekilde, yapı itibariyle ve kelimesi kelimesine bir Kur’an tercümesinden ziyade İslamiyet’i insanlara erişilebilir kılarak ve olmaması gereken bir korkuyu da bertaraf eder bir şekilde temsil ediyor.”

“ … [Hizmet] okullara olan destekleriyle, Hizmet’in inandığı değerler ile örtüşen evrensel çalışmalara olan destekleriyle, İslamiyet’i Orta Doğu’dan çıkararak dünyanın dört bir yanında olumlu bir şekilde sergilemiştir. İslam adına şu ana kadar karşılaştığım bütün kurumlardan daha çok şey yapmıştır.”

“Hizmet bir el uzatıyor ve bizi birleştiren noktaların altını çiziyor. Bunu yaparak da insanların birlikte çalışmalarını mümkün hâle getiriyor. …….. Her kişinin inancına, yapmış olduğu işlere ve inandıklarına karşı bir saygı söz konusu ve Hizmet’in başka inançlara olan saygısına binaen, bizim de buna karşılık vererek Hizmet ve İslamiyet’e saygı duymamız adına kapılar açılmış oluyor.”