Uluslararası İşletme alanında profesör olan Prof. Dr. Mohammad Elahee, Quinnipiac Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. Önceki görevlerinin arasında Uluslararası İşletme Akademisi ABD Kuzeydoğu Şubesi’nin başkanlığı vardır. Prof. Elahee mastır derecesini New Brunswick Üniversitesi’nden, doktora eğitimini ise Texas Pan American Üniversitesi’nden almıştır. Fransa, Mısır, Meksika ve Bangladeş’te çeşitli üniversitelerde profesör ve öğretim görevlisi olarak çalışmış olan Elahee, Quinnipiac Üniversitesi tarafından Eğitimde Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştür.

“…yaptığı tüm faaliyetler içinde, Hizmet Hareketi’nin insanları eğitme adına yapmış olduğu çalışmaların, İslamiyet’in yeniden canlanması adına yapılan en büyük katkı olduğunu düşünüyorum.”

“Hizmet Hareketi’ndeki güzel nokta ise, onlar yalnızca edebiyat, sanat, güzel yazı ya da tarih gibi alanlara odaklanmak yerine, bilim, matematik ve teknoloji gibi alanlara da büyük önem veriyorlar. İşte Hizmet okullarını diğer okullardan daha önde kılan nokta budur.”

“…işte Hizmet Hareketi’nin yaptıkları, bence, bir nevi bir Kızıl Haç’ın yaptıklarının bizcesidir, Kızıl Haç’ın ya da Sınır Tanımayan Doktorların İslamî bir versiyonudur.”

“Bir söz vardır, der ki; eğer güzel işler peşindeysen gerçek düşmanlar ve sahte dostlar edinirsin. Türkiye’de Hizmet Hareketi’nin başına gelenin bu olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’de, Hizmet Hareketi’nin yapmış olduğu iyilikler konusunda şüphesi olan varsa, bence onlar Hizmet’in diğer ülkelerde yapmış olduklarına bir göz atmalı diye düşünüyorum.”