Uluslararası İşletme alanında profesör olan Prof. Dr. Mohammad Elahee, Quinnipiac Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. Önceki görevlerinin arasında Uluslararası İşletme Akademisi ABD Kuzeydoğu Şubesi’nin başkanlığı vardır. Prof. Elahee mastır derecesini New Brunswick Üniversitesi’nden, doktora eğitimini ise Texas Pan American Üniversitesi’nden almıştır. Fransa, Mısır, Meksika ve Bangladeş’te çeşitli üniversitelerde profesör ve öğretim görevlisi olarak çalışmış olan Elahee, Quinnipiac Üniversitesi tarafından Eğitimde Mükemmellik Ödülü’ne layık görülmüştür.

“Şahsen, Sayın Fethullah Gülen’in, ileride, 20.yy’ın sonları ve 21.yy’ın başlarında yaşamış, İslamiyet’in önde gelen düşünür ve filozoflarından biri olarak kabul edileceğine inanıyorum.”

“…, o gezi sayesinde Türk kültürünün bir başka yönü ile tanışmış oldum; misafirperverlik ve dostluk kültürüyle… Hizmet Hareketi’ndeki arkadaşlarımla birlikte o geziye katılmamış olsaydım, bu gördüklerime şahit olamazdım.”

“Hizmet gönüllülerinde çok sevdiğim bir şey de, programlarında hiç bir zaman İslamiyet’ten bahsetmemeleridir. Konuşmaktan ziyade, yapmış oldukları işler yoluyla, İslamiyet’in asıl manasını göstermiş oluyorlar.”

“Hizmet Hareketi’nin asıl cazibesinin bu olduğunu düşünüyorum; tüm inançlardan, etnik kökenlerden, kültürlerden gelen insanlara kucak açıyor ve İslam konusunda vaaz vermektense, yaptıkları işler vasıtasıyla, İslamiyet’in güzellik ve barış dolu yönünü gösteriyorlar.”