Safvet Halilović Zenica Üniversitesi İslamî Pedagoji Fakültesi’nde Tefsir ve Kur’ânî Antropoloji profesörüdür. Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği mütevelli heyeti üyesi. Saraybosna’daki İslam İlahiyat Fakültesi ve Novi Pazar Uluslararası Üniversitesi’nde ders verdi. Doktorasını El-Ezher Üniversitesi’nde Tasfîr ve Kur’ânî İlimler Bölümü’nde tamamladı. Tefsir, Siyer, ve Kur’ânî Antropoloji alanlarında 150’den fazla bilimsel eser yayınladı.

“Hizmet Hareketi sadece eğitimle, özel okullar açmakla kalmıyor. Uzak yerlerden gelen, ailesinin okutamadığı öğrencilere burslar veriliyor. Böylece Bosna Hersek’teki ve Balkanlardaki fakir öğrencilere de iyi bir okula gitme şansı verilmiş oluyor. İnsanlara yardım eli uzatılıyor.”

“Fethullah Gülen Hocaefendi’yi takip edenlerin bu Harekette ve okullarda yaptıkları şey, yeni insanlar yetiştirmektir. Faydalı insan yetiştirmek topluma, insanlığa çok faydalı olacaktır ve toplum daha iyi olacaktır. Bu çok önemlidir. Ben de özellikle bu nedenle Hizmet Hareketi’ne çok büyük saygı duyuyorum.”

“Gördüğüm kadarıyla, diyalogda Hizmet’in amacı, bir orta yol bulalım, biraz sizin dinden, biraz bizim dinden alıp köprünün ortasında buluşalım değildir. Herkes kendi dininde kalıp kendi değerlerini koruyacak ama başka insanlara saygı gösterecek ve birbirini öldürmeyecek.”