Chicago Bölgesi İslamî Kuruluşlar Konseyi’nin başkanı olarak görevde bulunmuş olan Kareem Irfan, Chicago şehrinde yaşamaktadır. Aynı zamanda, en yakın bir geçmişte, Chicago Büyükşehir bölgesi Dinî Liderler Konseyi’nin ilk Müslüman başkanı olarak görevini tamamlamıştır. Topluma olan hizmetleri sayesinde, ABD Adalet Bakanlığı tarafından Seçkin Toplum Liderliği ödülüne layık görülmüştür. Cranes Software International Ltd. adlı yazılım şirketi’nin CEO’su olan Irfan, Illinois Üniversitesi’nde, bilgisayar mühendisliği alanında Mastır, DePaul Üniversitesi’nde de hukuk doktorasını tamamlamıştır.

“Hizmet Hareketi’nin de yaptıklarına bakınca, sosyal gelişme ve iyileşme adına, Müslüman toplumunda değişimlere yol açma ve kurulan okulların çevresindeki toplumsal gelişimi de sağlamak adına eğitime odaklandığını görüyorum; bu çok önemli bir merkezî noktadır.”

“Yani, bir manada, İslamiyet’in en güzel yönlerini süzüyor, bunu dünya ile paylaşıyor ve diyoruz ki, ‘buyrun, bize katılın ve ortak paydamız olan iyiliğe odaklanarak hep birlikte bu dünyayı daha güzel kılabiliriz.’ Sonuç olarak, bu Hizmet Hareketi’nin ve eğitime olan odağının harika bir yönüdür.”

“Hizmet etmeye odaklanmak ve bunu en mükemmel bir edayla yapmak ve bütün bunların zekât verme ve sadakaya olan fedakar bir adanmışlıktan güç alması… Bu özelliklerin, Hizmet Hareketi’nin bütün faaliyetlerinde harika bir şekilde ortaya çıktığını bizzat tecrübe ettim.”

“…o diğergamlık hissi, ahirette kazanmak için bu dünyada vermek gerektiği anlayışı ve bunu da hep birlikte çalışan bir takımın parçası olarak yapmak, işte bu Hizmet Hareketi’ni ayrıcalıklı kılan olağanüstü bir özelliktir.”